Яким би сучасним і потужним не був ваш лептоп, рано чи пізно ви можете стикнутися з проблемою повільної роботи комп’ютера. Це може бути наслідком чималої кількості факторів, але є кілька дієвих способів усунути цей вагомий для багатьох недолік.
Ефективними порадами щодо прискорення роботи ноутбука, який працює на базі Windows 11 (Windows 10), поділився Рональд Ріган у своєму https://techradar.sk, тож виокремимо трійку кращих лайфхаків, які варто спробувати.
Видаліть непотрібні програми і додатки
Як зазначає блогер, дуже часто, порившись у надрах свого ноутбука, можна натрапити на чималу кількість програм, якими ви просто-напросто не користуєтеся, але в той же час вони мають безпосередній вплив на швидкість роботи комп’ютера.
За словами Рональда, це може бути так зване вірусне програмне забезпечення, додатки, які називають сміттям чи потенційно небажаними програмами.
Щоб видалити все зайве, варто виконати кілька кроків:
- Натискаємо на «Пуск», далі «Налаштування», «Додатки»;
- Видаляємо увесь непотріб.
Зверніть увагу на те, що часто, завантажуючи якісь програми в Інтернеті, на ноутбук можуть паралельно встановитися й інші додатки, які ви можете і не помітити. Саме таке ПЗ потрібно видаляти в першу чергу.
До речі, щоб швидше відшукати програмне сміття, скористуйтеся сортуванням, відтак можна виокремити ПЗ за датою, іменем тощо.
Обмежте автоматичний запуск програм
Нерідко буває і така ситуація, коли після ввімкнення і завантаження лептопа одразу ж запускаються кілька додатків у фоновому режимі. Це дуже навантажує «комп», а відтак сповільнює його подальшу роботу.
На щастя, це можна виправити всього в кілька кліків. Для цього запустіть диспетчер завдань комбінацією Ctrl-Shift-Esc.
Далі переходимо на вкладку «Автозавантаження», щоб відобразити додатки, які вмикаються автоматично. Затим можна вимкнути ті, автоматичне завантаження яких вам не потрібно. Для цього клікніть на програму, а опісля натисніть на «Вимкнути».
Додайте більше «оперативки»
Оперативна пам'ять (ОЗУ) відіграє надважливу роль у роботі ноутбука. І чим її більше, тим краще. Бо комп’ютер має значний ресурс для одночасної роботи з кількома програмами без значного впливу на швидкість роботи.
Якщо ви помітили, щоб під час роботи з кількома додатками лептоп «підгальмовує», це може вказувати на необхідність розширення ОЗУ.
На сьогоднішній день, якщо ви працюєте зі складним ПЗ, мінімальний об’єм «оперативки» має бути не менше 16 Гбайт.
Тільки перш ніж купувати нову оперативну пам'ять, упевніться, що ваш ноутбук підтримує можливість розширення ОЗУ.
Наостанок відзначимо, що на швидкість роботи лептопа також може впливати засмічення вентиляторів системи охолодження, а також висихання термопасти. Тому не забувайте про регулярне обслуговування комп’ютера у професійних сервісних центрах.
На правах реклами