
Меблі відіграють важливу роль в організації затишного та комфортного простору.
Придбати якісні та красиві вироби нескладно — достатньо вибрати надійний меблевий магазин та зробити замовлення. Проте й це не є гарантією затишку та комфорту. Адже щоби досягти гармонії, потрібно правильно розташувати всі предмети.
Способи розставляння меблів
Для ефективного використання простору дизайнери рекомендують такі способи, як:
- Симетричний. Спочатку потрібно визначитися з фокусною деталлю. Потім розмістити парні вироби: тумбочки, стільці, торшери, крісла тощо. Симетрія не має бути абсолютною. Можна і треба експериментувати з кольорами, формами, матеріалами.
- Асиметричний. Його суть полягає у вільному, але не хаотичному розміщенні без використання осі. За цією методикою масивні вироби розміщують у центрі, а дрібніші — ближче до стін.
- Круговий. Насамперед встановлюється предмет у центрі кімнати, скажімо, круглий столик чи килим. Далі на однаковій відстані від центрального предмета потрібно розставити інші меблі, створивши закінчене коло.
Усі три способи підходять для оформлення кімнати в класичному чи будь-якому іншому сучасному стилі.
Правила облаштування приміщення меблями
Перше правило гармонійного меблювання — детальне планування. Наприклад, за допомогою спеціального застосунку чи малюнків на папері з урахуванням розмірів приміщення та його форми. Щоби кімната була зручною, варто дотримуватися таких правил:
- відстань між предметами має бути достатньою для вільного пересування;
- меблі мають займати не більше, ніж 50% простору;
- предмети в центрі мають бути нижче тих, що знаходяться під стінами.
Доцільним є використання кутів, ніш, виступів, у яких можна розмістити функціональні меблі.
Різноманітні способи розставляння дають можливість створити затишну атмосферу, а за потреби — візуально розширити простір. Реалізувати ідеї допоможе знання основних правил облаштування інтер’єру, а придбати потрібні меблі за доступними цінами можна в інтернет-магазині Obstava.
На правах реклами