Як ужгородські аферисти заробили мільйон на 9 неіснуючих авто

13
0

Минулого року працівники закарпатського УБОЗу довели до логічного завершення кримінальну справу, котру направили в суд. Двох учасників злочинного угруповання засудили до позбавлення волі, а їхнього спільника після оголошення в розшук затримали та арештували в Угорщині.

Нещодавно Закарпатський апеляційний суд розглянув ще одну  вельми цікаву справу. Троє  зухвальців розробили злочинну схему  конвертації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом у банківських установах Ужгорода. Ці  спритники створили фіктивне підприємство, для чого  використали втрачений паспорт одного з місцевих  жителів. Через банківські рахунки підприємства в одному з банків протягом 2008 року вони  конвертували кредитні кошти  за підробленими технічними паспортами в інших банківських установах області у вигляді оплати за дев’ять  неіснуючих  легкових автомобілів (на суму майже мільйон гривень). Цей мільйон згодом  легалізували, перерахувавши на банківські рахунки одного зі спільників,  далі зняли його готівкою та привласнили. Однак їхня  кримінальна схема не залишилася поза увагою «убозівців». Зібравши  необхідну інформацію,  правоохоронці викрили злочинців. Потім були лава підсудних і вирок Феміди.

У лютому цього року  співробітники слідчого відділу  УБОЗ ГУМВСУ в Закарпатській області закінчили досудове слідство стосовно  аналогічної групи. Справу вже направили в суд.  Як і в попередньому випадку, тут також фігурують троє учасників (двоє з них уже заарештовані). Протягом 2006-2009 років, ввівши в оману людей,  зловмисники привласнили їхні кошти та незаконно здійснили  залучення  внесків   142 членів однієї кредитної спілки на суму 8 мільйонів гривень. Отримані дармові гроші спритники, звісно,  не відобразили у фінансових документах, тож пізніше ці гроші «осіли» в їхніх  кишенях.

Подібну справу розслідували працівники Управління боротьби з організованою злочинністю  і на Ужгородщині. Цього разу  до складу злочинної групи входили також   працівники однієї з банківських установ району та  приватні особи. Загалом у справі фігурує четверо осіб. Як зафіксовано у зібраних матеріалах, фігуранти, діючи умисно, з корисливих спонукань, зловживаючи службовим становищем, без відома громадян використовуючи  копії їхніх  паспортів та карток фізичної особи -- платника податків, підробили  кредитні договори та інші документи, на підставі яких шахрайським способом  заволоділи кредитними коштами у сумі понад 200 тисяч гривень. Гроші  привласнили та використали на власні потреби. Внаслідок  маніпуляцій, банківській установі завдано значну матеріальну шкоду. Під час проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що кредитні кошти, які були отримані внаслідок оформлених фіктивних кредитів, були використані для придбання об’єкту нерухомості – майнового комплексу.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також