Як відрегулювати офісне крісло під себе

22

Завдяки розвитку сучасних технологій багато людей мають можливість працювати дистанційно. Це створює попит на комфортні та функціональні меблі для роботи в домашніх умовах.

Так, крім комп’ютера із актуальними характеристиками та ефективного освітлення, важливим елементом робочого простору є ергономічні крісла. Саме вони забезпечують правильне положення спини та кінцівок, а також значною мірою впливають на комфортність та продуктивність під час виконання завдань. Незамінність сучасних крісел обумовлена широким спектром регулювань, якими вони оснащаються. Розглянемо основні з них.

Фото: aklas.ua. Крісло RICHMAN
Фото: aklas.ua. Крісло RICHMAN

Висота сидіння

Усі комп’ютерні та ортопедичні крісла мають регулюватися по висоті — це непорушне правило подібних меблів. Зазвичай підйом та спуск сидіння здійснюються за допомогою пневмопатрона (він же газліфт) — механізму, який також використовується як амортизатор. У більшості моделей важіль для регулювання висоти встановлений під сидінням.

Щоб адаптувати крісло під свій зріст та параметри столу, сядьте зручно на сидіння, покладіть руки на робочу поверхню і перевірте, як розташовані ваші ноги та руки. Кут між плечем та передпліччям повинен становити біля 90 градусів. У той же час, стопи мають стояти рівно на підлозі, а від внутрішньої сторони коліна до переднього краю крісла має бути невеликий проміжок (шириною в палець).

Глибина сидіння

Відрегулювавши правильно цей параметр, ви зможете мінімізувати навантаження на спину. В ідеалі крісло має бути достатньо глибоким, щоб підтримувати ноги, якщо сидяча людина високого зросту. І, навпаки, невисокому користувачу краще підійде більш рівне положення.

Досить легко визначити оптимальну глибину сидіння в конкретному випадку. Сядьте у крісло, тримаючи спину рівно і поставив ноги на підлогу. Далі виміряйте дистанцію від переднього краю сидіння до тильної сторони гомілки. Для більшості людей цей параметр буде становити близько 5 см. Якщо глибина сидіння в меблях не регулюється, можно скористатися ортопедичними подушками.

Кут нахилу спинки

Цей параметр також відіграє важливу роль, адже ваша спина має постійно знаходитися в правильному положенні. Якщо ви працюєте в кріслі всю робочу зміну, можливість відрегулювати кут нахилу спинки взагалі стане найголовнішим лайф-хаком.

Зазвичай для регулювання спинки комп’ютерного крісла використовується спеціальний гвинт, розташований з тильного боку конструкції. При правильному положенні ви будете відчувати підтримку спини по всій довжині, особливо — в районі вигину попереку. До речі, найбільш прогресивні моделі крісел комплектуються спеціальними подушками для підтримки цього місця та забезпечення правильної постави.

Фото: aklas.ua. Крісло АКЛАС
Фото: aklas.ua. Крісло АКЛАС

Підлокітники

Важко уявити сучасне ергономічне крісло без підлокітників. В ідеалі, під час роботи за комп’ютером, вони мають ледве торкатися ліктів. Ваші руки повинні вільно рухатися, щоб ви могли з комфортом працювати з клавіатурою. Якщо підлокітники розташовані занадто високо, ви будете постійно відчувати напругу в руках. Оптимальним буде крісло з регульованими підлокітниками.

Таким чином, для комфортної роботи за комп’ютером важливе значення мають налаштування крісла. При правильній висоті сидіння та куту нахилу спинки центр монітора буде знаходитися на рівні ваших очей. Також ви відчуватимете хорошу підтримку попереку.

На правах реклами

Коментарі

Читайте також