
Мати завжди неперевершений вигляд з обмеженим бюджетом – не легко, але можливо.
Для цього потрібно постаратися спланувати свій гардероб так, щоб, висловлюючись на міжнародному модному жаргоні, «проапгрейдити свій лук» і спозиціонувати себе за допомогою доступного одягу більш статусно.
Як правило, дорогий жіночий одяг відрізняється від дешевих «ноунейм» речей за чотирма головними ознаками:
- тканина (якість пряжі: дорогі суміші – шовк, вовна, бавовна, льон з невеликими додаваннями синтетики, щоб річ тримала форму, 100% натуральні матеріали, віскоза гарної якості);
- фурнітура (якісні блискавки, ґудзики, заклепки тощо);
- посадка по фігурі (точніше крій);
- унікальний дизайн (навіть базові предмети мають якусь родзинку).
На жаль, навіть найлюксовіший бренд сьогодні зовсім не є гарантією якості, тому орієнтуватися при купівлі одягу доводиться виключно на свої відчуття. І вірити своїм очам, а не бренду та ціннику, тим більше що у мас-маркетових брендів часто можна знайти речі, що відповідають усім чотирьом вищеназваним параметрам.
Як виглядати дорого, використовуючи при цьому виключно недорогий одяг? Єдиний спосіб вирішити це завдання — витрачати гроші на покупку правильних речей (купувати менше, але краще) і правильно доглядати за ними. У перспективі це допоможе вам мати більш статусний вигляд, не збільшуючи свої витрати.
Плануємо свій гардероб
Для початку доведеться розібратися з наявними речами й зрозуміти, які з них стануть основою ваших стилізацій. Немає універсального базового гардероба, це поняття описує кістяк персонального стилю кожної дівчини, і тільки ви можете вирішити з яких предметів цей кістяк складається. Якщо вам до душі паризький снобізм, то, швидше за все, це буде піджак, чорна сукня, біла блузка і т.д. Якщо ви віддаєте перевагу креативному бохо, то ваш базовий гардероб складатиметься, наприклад, з довгої спідниці, жакета та штанів складного крою, ну і так далі.
На цьому етапі корисно витрусити все зі своєї шафи й провести генеральне прибирання: викинути зношені речі, відкласти убік те, що ви не носите (невідповідний розмір, колір, фасон) щоб пізніше віддати тим, кому вони потрібніші. Решту потрібно розкласти за категоріями: щоденне носіння, на вихід, особливі події, спорт і так далі, у кожної жінки будуть свої категорії, які відповідають стилю та способу її життя.
З речами, які складають щоденний гардероб (робота, casual) доведеться ще повозитися: потрібно зрозуміти, що у вас вже є і чого не вистачає (наприклад, у вас є спідниця, яка вам пасує та подобається, але нема з чим її носити) – по суті, треба провести інвентаризацію.

Складаємо модні комплекти
Далі можна перейти до гри в модний конструктор: беріть з шафи різні предмети, складайте з них ансамблі та фотографуйте – фото зберігайте у вибране, щоб було простіше потім їх знайти. Окремо робіть фото тих речей, які ви хочете залишити, але поки що не знаєте, з чим їх поєднати – так в магазині буде простіше вибрати те, що до них пасує. Цей процес дає чітке уявлення про стан вашого гардероба, і ще ви позбавляєте себе головного болю в майбутньому, тому що вигадуєте total look заздалегідь. Так вам стане зрозуміло, що потрібно докупити, і можна планувати витрати й шукати потрібні речі.
Цю вправу корисно робити на початку сезону і в кінці, перед періодом розпродажів (дуже допомагає купувати вигідно саме те, що потрібно, а не викидати гроші на вітер, як ми це часто робимо коли бачимо хорошу знижку).
Вчимося бережно ставитися до своїх речей
Речі хорошої якості довго носяться й довго не втрачають свого бездоганного вигляду, якщо правильно їх доглядати. Це нудно, і складніше, ніж просто закидати речі в пральну машину, але інших способів мати блискучий вигляд, не витрачаючи на це великі суми кожен сезон, на жаль, не існує.
- Кашемір, шовк, вовна, тонка бавовна вимагають ручного прання спеціальним засобом або дитячим шампунем. В тазик з кашеміром можна додати трохи ополіскувача для волосся задля кращого догляду за волокнами вовни.
- Джинси періть лише навиворіт! Взагалі, намагайтеся прати їх якомога рідше – деякі гуру від моди й зовсім рекомендують класти їх у морозилку, щоб позбутися запахів і уникнути прання. Це, звичайно, екстрим, але чого не зробиш заради улюбленої пари?
- Під час прання білої бавовни додайте трохи харчової соди у відсік для ополіскувача. Якщо у вас бувають проблеми з міллю, то при пранні речей з вовни можна капнути у воду кілька крапель ефірної олії лаванди. Реально допомагає!
- Ніколи не періть піджаки на підкладці з ацетату (найпоширеніша підкладка для речей з вовни, яка безжально сідає при пранні), речі з оксамиту, шкіри та замші. Будьте обережні з речами зі складним принтом – часто барвник не витримує прання, таким речам підійде тільки хімчистка.
- Трикотаж зберігайте тільки в складеному вигляді, ніколи на вішалках. Для всього одягу краще придбати хороші вішалки (не варто зберігати речі на вішалках з хімчисток, алюмінієвий дріт руйнує тканину).
Доцільно витратити кошти на хорошу парову праску. Завдяки їй не тільки процес прасування буде швидшим і простішим, але й ваш бюджетний гардероб прослужить набагато довше – це покупка, яка дійсно допоможе зберегти вам гроші.

Туфлі та інше взуття
Придбавши нові туфлі, віднесіть їх в майстерню, де взуттьовик поставить силіконовий захист на підошву та замінить набійки на міцніші. Замшу обробляйте захисним спреєм, і взагалі все взуття регулярно обробляємо блисками та спреями.
Зберігати взуття (особливо чоботи та черевики) найкраще з кедровими формотримачами, вони зберігають форму та дезінфікують, але можна використовувати й пластикові варіанти. За день жіночі ноги вироблять до 150 мл вологи, а будь-яка волога згубна для шкіряного взуття, тому важливо:
- чергувати різні пари, щоб взуття встигало висохнути та «відпочити»;
- використовувати формотримачі (або хоча б запихати в носок зім'яту газету чи папір).

Розумний та доступний шопінг
Після того, як ви розібралися зі своїм стилем і з чого складається ваш гардероб, важливо знайти «рибні» місця – магазини та сайти, де продаються потрібні вам речі. Так, наприклад, український бренд One By One регулярно робить сезонні знижки на жіночий одяг онлайн. На багатьох сайтах онлайн-магазинів зараз є опція "повідомити про розпродаж" – ви можете знайти потрібну вам річ і дочекатися сповіщення про знижку.
Крім розпродажів є аутлети, великі магазини, куди звозяться нерозпродані колекції попередніх сезонів. Найчастіше в аутлетах проблеми з розмірами та вибором фасонів, але варто періодично туди заглядати, адже там часто можна знайти якісний одяг недорого.
Шопінг на розпродажі виправданий тільки тоді, коли ви купуєте саме те, що вам потрібно, іноді вигідніше купити річ за повну ціну, ніж чекати на розпродаж, до якого не залишиться вашого розміру.
Вимоги до одягу, який продається зі знижкою, ті самі:
- якість тканини (вивертаємо річ і дивимося склад на етикетці);
- надійна фурнітура та висока якість пошиття;
- ідеальна посадка по фігурі (найскладніша частина квесту).
Акценти поточного сезону
У кожному сезоні є якісь дуже трендові речі, які моментально надають вашому образу потрібний шик. Ці речі можна поєднувати з недорогими базовими предметами, а оскільки хіт сезону привертатиме до себе увагу, загальне враження від вашого образу буде більш статусним.
Наприклад, цієї весни та влітку хітом будуть сандалії зі шнурівкою – якісну універсальну пару цілком можна поєднувати з недорогими чорними джинсами, футболкою або простою чорною сукнею у модні та стильні образи.
На правах реклами