Щоб запустити свою ідею у промислових масштабах юний науковець із Закарпаття 2 роки оббивав пороги різних бізнесменів.
Нещодавно Mukachevo.net розповідало про те, що Валентин Фречка починає втілювати свою ідею виготовлення паперу з опалого листя.
Так, ще будучи школярем він разом з вчителем придумали технологію виготовлення паперу з опалого листя. З цим відкриттям він переміг на олімпіаді в США.
Шлях від ідеї до першого промислового зразка зайняв два роки. Зробити пробну партію погодилися лише у Житомирі. Там виготовили упаковки для яблук, яєць, трубочки, кришки. З’ясувалося, що волокна з листя здатні тримати форму не гірше, ніж деревина.
Зараз папір з листя, який придумав молодий закарпатець, пройшов випробування обладнанням та його виробляють в промислових масштабах.
Спочатку подрібнене й очищене листя варять у гігантських чанах - вода виштовхує сіру масу нагору. Далі вона рухається конвеєром, поступово втрачає вологу, розтягується і стає або гладким папером, або ж набуває потрібної форми в сусідньому цеху. Тут із пожухлого листя роблять екологічне пакування для продуктів. Максимальна температура, до якої розігрівається сировина у процесі виробництва, – 40 градусів. Тобто на відміну від ситуації, коли листя палять, жодна шкідлива речовина у повітря не виділяється.
На виробництві Валентин нині проводить увесь вільний від занять в університеті час. Каже, сам науковий винахід виявився найпростішим етапом з усіх.
"Ви собі не можете уявити, яка наука далека від бізнесу. Це просто, вибачте за вираження, треш", - говорить Валентин.
Більше подробиць дивіться в сюжеті ТСН.