ЯПОНІЯ: проблема надмірного туризму

39

Мрія – побачити священу Фудзіяму!

І байдуже, що для цього обов’язково знадобиться віза в ЯпоніюАле фото гори обов’язково треба зробити. Саме ця, відкладена через COVID мрія, спричинила цього року чималі натовпи туристів, які, як стихійне лихо, заполонили все навкруги, почавши заважати пересічним японцям.   

Уряд невеличкого поселення Фудзікавагутіко був вимушений в середині травня виділити 12 тис. долларів і встановити біля особливо популярного місця для фотосесій величезну огорожу з чорної сітки довжиною 20 м і заввишки 2,5 м. Таким місцем є магазин «Лоусон». Фотографії, зроблені під певним кутом з локації поруч із цим магазином, створюють враження, наче гора Фудзі встановлена на даху магазину.

Тож, за думкою урядовців, паркан із чорної сітки мав би зашкодити туристам фотографувати гору Фудзі та переповнювати територію. Але фототуристи – то особлива каста. Наступного дня після встановлення, у сітці на рівні очей було виявлено понад десятка дірочок. Та й за розміром ці дірки були дуже схожі до розмірів фотооб’єктивів.

Встановлення сіткового паркану в поселені Фудзікавагутіко стало реакцією влади на скарги місцевих жителів на натовпи туристів, які блокували вузький тротуар і виходили на жваву дорогу або на сусідні об’єкти, щоб зробити влучний кадр. За словами чиновників, екран допоміг зменшити затори з людей в цьому районі. Саме тому сітковий паркан полагодять і будуть розробляти подальші кроки аби мінімізувати негативний вплив туризму на місцеве населення!

Сходження на гору Фудзі також стало проблемою надмірного туризму. Саме тому була створена система бронювання, згідно якої туристи мають вибрати, чи здійснять вони одноденне сходження на гору, чи залишаться на ніч в одному з декількох готелів поруч зі стежкою. Система бронювання дозволить здійснювати сходження не більше 4000 туристів щодня.

Надмірний туризм також став проблемою в інших популярних туристичних напрямках Японії, таких як Кіото та Камакура. Уряди цих міст почали вживати заходи, щоб впоратися із проблемою. В Камакурі на вокзали залучили англомовних гідів, які допомагають керувати туристичними потоками. В Кіото влада на головному залізничному вокзалі встановила екрани, які в режимі реального часу показують туристичні райони міста. Як вважають автори цієї ініціативи, це дозволяє гостям міста оцінити натовп біля тої чи іншої локації і краще спланувати свою подорож.

Плануєте подорож до Японії - заздалегідь подбайте про оформлення візи!

На правах реклами

Коментарі

Читайте також