Ігри, комікси та казки: У Мукачеві створили перший Закарпатський журнал для дітей (ФОТО)

26
6

Зацікавити дітей відірватись від віртуального світу комп’ютерів і планшетів та поринути у чарівний світ казок – справа не легка. Саме за неї взялась мукачівська письменниця Жанна Хома разом з командою однодумців та створила журнал для дітей «Чарівний ліхтарик».

– Я, як дитяча письменниця, яка пише казки, давно зіштовхувалась з тим, що на Закарпатті немає дитячої періодики і таким молодим авторам як я немає де друкуватись. Дуже раділа, коли у Львові, Києві та, навіть, Чернівцях друкували мої твори. Чому у Чернівцях є дитячий журнал, а на Закарпатті за останні 20 років не було жодного, подумала я. Спершу так і виникла ідея, - розповідає Жанна Хома у спеціальному коментарі для Mukachevo.net.

Зі слів авторки, головною ідеєю було не просто створити журнал, а зробити його сучасним і цікавим для дітей, аби він міг конкурувати за увагу з тими ж мультиками та іграми.

– Я сама є мамою, моєму сину зараз 2,5 роки. В певний період я показувала дитині мультики і зрозуміла, що їх перегляд часто закінчується істерикою. Мультик давав мені вільну годину, але потім ще годину я мала дитину заспокоювати. Тому ми вирішили заборонити мультики і більше акцентувати увагу на читанні. А ще я ловила себе на думці, що діти не завжди розуміють, що будь-якому мультику передує якийсь текст і книга, які оживають і стають мультиком.

На жаль, друковані видання тепер вимирають в Україні. Ми рівнялись на американське відоме дитяче видання-мільйонник «Highlights», яке має і Ютуб-канал і різний інтерактив на сайті, наприклад, ігри і майстер-класи. І я подумала, що круто було б щось схоже втілити у нас. У нашому журналі, зокрема, не просто надрукована казка. Після неї є QR-код, за яким можна подивитись мультик за цією казкою, - каже авторка.

Саме так і було створено щомісячне дитяче видання «Чарівний ліхтарик», перше на Закарпатті. Створюється воно повністю в Мукачеві: керівник Аттіла Гануляк та Олександр Балаж, головний редактор Жанна Хома, ілюстрації Владислави Сойми, Ніка Балаж веде соцмережі.

– Також я хотіла, щоб цей журнал був не тільки для дітей, а й для вчителів. Щоб уроки літератури рідного краю проводити достойно, а не з застарілими чорно-білими брошурками. Щоб діти могли навчатись, тримаючи в руках журнал яскравий та розмальований, з казками наших авторів. Я була шокована, коли після виходу журналу мені щодня почали писати автори і присилати свої казки і віршики. Це якраз і говорить про актуальність такої періодики для молодих дитячих авторів.

До слова, назва журналу також пов’язана з Мукачевом.

– У нас є свято День святого Мартина і я, як вчителька, знаю як важко мотивувати дітей робити ліхтарики. Ліхтарик - це символ світла і тепла, тож назва журналу «Чарівник ліхтарик» є своєрідною популяризацією цього свята та покровителя нашого міста, - наголошує Жанна Хома.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



До слова, журнал створений за мотивами збірки дитячих казок "Маленькі історії Дарчика та Міккі", які закарпатська мама написала для свого сина, а вони захопили батьків всієї України. А нещодавно мукачівка Жанна Хома стала переможницею конкурсу вчителів-інноваторів Teacher Innovation Cup.


Коментарі

ДН
До нижнього дописувача

У кіоску навпроти Мукачівської центральної бібліотеки

Г
Галина

А де і як можна знайти?

Z
Zoltan

Угорськомовний журнал для дітей Irka- Ірка (Зошит) для дітей існує щонайменше 25 років :)

ДН
До нижнього дописувача

45 грн

7
777

Яка ціна такого журналу?

1
1

По нашому треба было назвати: «Віланька босоркані»

Читайте також