Юні журналісти дізнались, яку музику слухає молодь Мукачева, і що каже про російські хіти

95
0

Нещодавно у мережі активно обговорювали гучний випускний у селі Нересниця, де молодь влаштувала бал під російську музику. Також, зауваження робили підліткам, які слухали музику у парку в Сваляві. То ж було вирішено вивчити ситуацію щодо цього у Мукачеві.

Юні журналісти з однойменного гуртка, що працює при Мукачівському центрі дитячої та юнацької творчості опитали більше півсотні молодих людей. Працювали групами, а потім кожна з груп написала про результати анкетування.

В наш час мало хто взагалі не слухає музику, а молодь - найбільший фанат різних музичних жанрів. Причому, комусь подобається важка музика, така як рок, адже під неї можна весело провести час та потанцювати й пострибати, а комусь подобається спокійна музика, під яку можна розслабитись. Звичайно, після повномасштабного вторгнення Росії на нашу землю, більшість громадян проявили свою політичну зрілість і перестали слухати російську музику. Радує, що сказане стосується і підлітків та молоді.

- Вибір зараз в нас дуже великий, кожному знайдеться щось ближче до душі, але важливо не забувати та вміти відсортувати музику, яка є спонсором для ракет нашого ворога і продовженням його терористичних дій в нашій країні, - вважає наша співрозмовниця Каріна. Дівчині подобається група "Время и Стекло", але найулюбленіша пісня "Another love" від виконавця Том Оделл. На запитання щодо російських пісень та виконавців каже, що ніколи не слухала російські пісні, а зараз тим більше вважає це неповагою до тих, хто захищає нас від ворога і платить за нашу мову, за нашу музику, за нашу вільну Україну кров’ю інерідко найдорожчим – своїм життям.

- Зазвичай слухаю англійську музику, вона для мене більш милозвучна. Про людей, які слухають в наш час російську музику нічого не думаю, це їх особиста справа, - каже Роман. Можливо, вони не замислюються над цією проблемою. Адже російська музика це також частина пропаганди та інформаційних атак з боку ворожої держави. Очевидно, такі молоді люди не навчились мислити і вперто вважають, що музика поза політикою.

На жаль, серед інших опитаних немало тих, хто нейтрально ставиться до звучання на наших територіях російської музики, а пояснюють це тим, що вона більш звична, бо до війни в Україні було роздолля для виконавців з Росії, а наша , українська пісня, не мала ні пройм-таймів , ні значного поширення.

Ще один наш співрозмовник – студент Ярослав, вважає, що музичні смаки молоді формує мережа Інтернет, а там переважає російська мова і, звичайно, російська музика.

- От хто в школі взагалі займається патріотичним вихованням, і коли – під час виховної години класному керівнику є про що поговорити з учнями і це аж ніяк не про музичні смаки, - емоційно включається в розмову ще один молодий чоловік. Наші теле- і радіоканали до війни мало пропагували українське.

Взагалі, за результатами опитування склалося враження, що студенти більш негативно ставляться до російської музики і радять старшокласникам замість того, щоб слухати музику ворога, шукати інших виконавців, адже зараз, як ніколи з’явилося багато якісної яскравої української музики. Радять YakTak, BoomBox, Океан Ельзи. А ще Ладу Дель,Біллі Айліш, Тейлор Свіфт та інших іноземних виконавців.

Андріана Сабов, Богдана Іванчо.

Музика здатна трохи приглушити наші тривоги і стресові ситуації, тому молоді люди намагаються якось трохи поліпшувати собі настрій, слухаючи улюблених виконавців. У цьому впевнені всі, з ким довелося спілкуватися під час опитування щодо музичних смаків.

Наша співрозмовниця Наталя любить розслаблятися під хіти Мадонни, та особливе місце в її душі займає Яна - JerryHeil, на концерті якої змогла побувати. Слухати російську музику, після того, як Росія підступно напала на нашу країну, вбиває, мародерить, знищує все навколо, Наталя вважає недоречним. –Та , на жаль, - констатує дівчина, мої знайомі досі слухають російський реп хоча я намагалася їх переконати, що музика та ж зброя. Люди самі обирають, що їм слухати, - але я повторюся ще раз - слухати російське - недоречно у наш час.

Денис вже 7 років воює. Був дуже серйозно поранений, втратив ногу. Та не закрився у собі, а залишивсяжиттєрадісним та усміхненим . Якихсь чітко визначених смаків у музиці не має. Сьогодні може включити «КALUSH», а завтра якогось ще нікому невідомого українського виконавця. Іноземними хітами не захоплюється. Нейтрально ставиться до українців, які слухають російських співаків. Пояснює:

«Слухати кожен може що хоче, бо в нас вільна держава. Саме за це ми стоїмо там, на фронті, щоб кожен з нас мав свободу слова й був вільним у своєму виборі».

Улюбленими виконавцями блондинки Яни є Lely45, «Один в каное», Тейлор Свіфт. Не слухала російське й до війни, а тепер це стало для неї просто питанням принципу. Якщо ж чує, що хтось десь включив такі пісні, то не соромиться робити зауваження.

Дві Анастасії досі слухають кілька російських пісень, які викликають у них певні спогади. Подруги Валерія та Іванка трохи розходяться у позиціях щодо молоді, яка слухає російських виконавців. Одна каже, що є нейтральною, інша не поділяє думку подруги і рішуче засуджує безпринципних, а, можливо, просто нерозумних молодих людей. Маргарита та Вікторія вважають, що росіяни, які підтримують дії свого вождя, однозначно є нашими ворогами і слухати їх – себе не поважати, не поважати тих, хто захищає від них нашу державу.

Більшість серед опитаних до війни слухали російських виконавців та зараз відмовилися від цього і навіть роблять зауваження тим, хто ,попри війну, не міняє своїх уподобань.

- Наш дім знищила російська ракета, - ми стали біженцями, - ділиться своїм болем Лариса і хоч я ще не дуже добре володію українською, але дала собі слово, що просто забуду мову, на якій розмовляла досі, ніколи не включу російського виконавця і взагалі сама себе не можу пробачити, що так довго не розуміла, що російське -токсичне, що то народ зовсім інший, ніж ми, українці , В цьому ще раз переконалася вже більше року живучи на Закарпатті, де нас прийняли і підтримують, як рідних.

Аліна Красновська, Олена Костюк.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також