Хто покінчить з "бєзпрєдєлом" Копушнарьових?

4
0

...На питання "Ви хто" - показує посвідчення. Читаю - старшина міліції Копушнарьов

Ніч. Повертаюсь із відрядження. Плацкартний вагон потягу "Вінниця-Ужгород". Огрядний невисокий підвипивший чоловік у цивільному вимагає квитка у провідника, якого йому і не давав. Станція Ужгород, виходжу, розмовляю з провідником. Той же огрядний чоловік починає вимагати мої документи. На питання "Ви хто" - показує посвідчення. Читаю - старшина міліції Копушнарьов.

"На якій підставі вимагаєте документи?"- питаю. У відповідь чую: "Ви п`яний", від чого у мене трошки очі на чоло полізли, проте, вирішив - старшина з ППС.

Навіть якби і був п`яний, то відповідати громадянин повинен лише за порушення громадського порядку чи інші протизаконні дії. Інакше кожного, хто пляшку пива у вокзальному буфеті взяв можна до буцегарні.

Робити нічого, дістаю посвідчення, старшина тим часом, повертаючись у вагон, передоручає перевірку молодому чоловікові у формі прикордонника.

Прикордонник прочитав, мило запосміхався і вибачився.

Проблема, здавалось, вичерпана. Проте, в мене склалося враження, що пан старшина просто розрахувася з провідником за проїзд і тепер на цій підставі хоче трошки хабаря. Мабуть, я перешкоджав.

Чому таке враження? Якщо перевіряє провідника, то при чому напарник - прикордонник. Якщо на службі, то чому напідпитку в цивільному? Щось не так. І, взагалі, якщо не помиляюсь, спочатку без додаткових питань, службова особа зобов`язана представитись, пояснити причину звертання, і лише

тоді має право вимагати документи для ознайомлення, але аж ніяк не передоручати ознайомлення невідомому чоловікові, що в формі іншої структури.

І вирішив я пошукати правди. На сайті МВС України знайшов телефон довіри в Закарпатті - 8(03122) 3-21-44, та і подзвонив.

Слід зауважити, що черговий телефону довіри теж не вважав за потрібне представитись - довіряйте після цього безіменному телефону. Мені ввічливо пояснили, що працівник міліції виконує службові обов`язки скрізь, завжди, в будь-якій формі та будь-якому стані. Має право вимагати документи, коли йому здалося, що ви схожі на злочинця. В них Копушнарьов не працює. Запропонували передзвонити

в ЛОМ (лінійний відділ міліції) злізничників.

В лінійному відділі черговий представляється відразу - мабуть дзвінка керівництва побоюється.

Почали з`ясовувати - Копушнарьов в них також не працює. Міг бути супроводжуючий потяг з прикордонником - тоді при чому проблеми з квитком та грішми. В цивільному міг бути оперативний

працівник - старшина? Звідки він? Все покрито таємницею.

І по телефону не змогли навіть підказати що робити далі. Вийнятково ввічливе і коректне спілкування результатів не дало. Якщо достойного тестя чи хресного не маєш, то помагай собі сам.

Таким чином, виявляється, будь-яка людина із посвідченням, може вимагати що заманеться! Як захиститись від таких "посвідченців"? Законом не передбачено, що кожен працівник, що має повноваження, повинен ще і візитні картки із своїми реквізитами мати - а шкода.

Можливо, не зайве і управлінню внутрішніх справ, іншим органам, частіше надавати роз`яснення про права громадян, вимоги до своїх співробітників, порядок оскарження дій посадовців. Повідомити, скільки працівників перевищували свої повноваження і які дії до них було прийнято - з указанням по відношенню до чийого кума чи брата повноваження перевищенні і хто "кришував" виведення "на чисту воду" недобросовісних працівників. Бо ж просто так нічого не буває, в Закарпатті навіть корупції нема - офіційно.

А тим часом - де багато людей, там і відхилення мають бути. Це закони її величності СТАТИСТИКИ. Але в нас вони не діють, чи посадові зловживання приховуються? Чому?

Анатолій Троцюк, м.Ужгород.

"Репортер"

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також