
Навіть після того, коли Віталія Захарчена оголосили у розшук, його компанії продовжують контролювати єдиний у країні золоторужник, що знаходиться на Закарпатті.
Як повідомив представник компанії кредитора Cengart Financial Inc Дмитро Зайцев, який також є головою комітету кредиторів, після початку промислового видобутку золота в 2000 році компанія Cengart Financial Inc (CFI) спільно з іншими інвесторами вклала в підприємство 4 млн. дол. Проте керівництво підприємства через деякий час привело його до збитків.
Все через те, що відбулось блокування подальшого інвестування, прорахунки в діяльності підприємства, а це призвело до того, що підприємство було повністю зупинене.
після цього Пенсійний фонд в 2008 році ініціював банкрутство підприємства, при цьому були затверджені вимоги про повернення коштів кредиторам на суму близько 47 млн. грн, зокрема компаній Cengart 4 млн. грн.
Комітет кредиторів запропонував на посаду арбітражного керівника Тетяну Петік, яка своїми зусиллями за 2 роки відновила інвестиційну привабливість підприємства.
«Після того як підприємство було повністю підготовлене до продажу, почався незрозумілий і безпідставний тиск з боку податкової інспекції та податкових органів... Податкова діяла за вказівками Віталія Захарченка, і доволі істотний вплив на цю ситуацію мав колишній голова податкової Клименко», - відзначив Зайцев.
Він повідомив, що податкова незаконно через суд змінювала арбітражних керівників, які позбавили компанію Cengart Financial Inc кредиторських вимог і за безцінь розпродавали майно підприємства.
«Вони виставляють комплекс з істотними порушеннями... визнають, що торги не відбулися, і здійснюють продаж цього майна за 4,5 млн. грн», - сказав голова комітету кредиторів.
За його словами, "Закарпатполіметали" були незаконно продані фірмам, пов'язаним із Захарченком - «Карпатська рудна компанія», і «ГГП Бріком». При цьому активи, які мали високу цінність – збагачену руду, вартість якої становила близько 25 млн. грн, вони одержали і зовсім безплатно.
Водночас він повідомив, що навіть, незважаючи на те, що Захарченко вже близько 4 місяців перебуває за межами України, суди продовжують ігнорувати факт незаконності продажу «Закарпатполіметалів».
«Зараз вже керівництво компанії готує звернення до міжнародних інстанцій. Але сподіваємося поки що на вирішення питання тут, безпосередньо в Україні, і на те, що ті особи, які ухвалювали рішення всупереч закону, схаменуться і зроблять те, що потрібно було зробити», - наголосив Зайцев.
Він повідомив, що 26 червня в Господарському суді Закарпатської області відбудеться слухання справи щодо незаконності продажу. При цьому Зайцев висловив надію, що там судді ухвалять законне рішення.
Нагадаємо, Міністр МВС Захарченко мав мільйонний бізнес на Закарпатті - у «центрі Європи» та Мужієві