Кошти, виділені урядом на реконструкцію Ужгородського замку

16
0

за попередньої чиновники розікрали

До наших днів в Україні збереглося більше ста замків та фортець, хоча від багатьох, що існували раніше, не залишилося і сліду. Навколо них вже довго тривають розмови – бач немає грошей на реконструкцію.

В березні цього року Глава держави в черговий раз зацікавився питанням реконструкції цих пам‘яток. «Ми повинні взяти на себе обов‘язок – зберегти ті пам‘ятники, які в нас є», – сказав тоді Глава держави і запропонував передати їх в приватну власність.

Як же трапилось, що при наявності досить вагомого фінансування на реконструкцію таких об‘єктів протягом більш ніж 5 років «віз і нині там»? Наведені нижче дані наводять на певні думки...

В 2004 році на реконструкцію філармонії, ратуші та замку-фортеці в м. Ужгород виділено субвенцію з Державного бюджету в розмірі 15 млн.грн. Тендерна палата України на підставі звернення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань незадовільного стану державних закупівель надала висновок про законність та обгрунтованість проведення процедури закупівлі з реконструкції об‘єктів комунальної власності в тому числі і Ужгородського замку.

За результатами дослідження встановлені факти грубого порушення законодавства при використанні державних коштів, виділених на реконструкцію.

Так, для здійснення процедури закупівлі Управлінням капітального будівництва Закарпатської облдержадміністрації було обрано процедуру закупівлі у одного виконавця – ЗАТ «Фірма «Західхімпроммонтаж»», яка на момент погодження процедури в Мінекономіки навіть не мала відповідних ліцензій на виконання таких робіт. Проте, Мінекономіки дозволило здійснити процедуру закупівлі у цієї фірми навіть не отримавши від Управління капітального будівництва пояснення, чому саме ця фірма може виконати ці роботи, а інша ні.

Документація щодо цієї закупівлі складена тендерним комітетом з порушеннями, а деякі необхідні документи, наприклад обгрунтування заходів реконструкції експертними, технічними та нормативними актами відповідних органів, взагалі відсутні.

Дії тендерного комітету Управління капітального будівництва Закарпатської облдержадміністрації носять ознаки ст.364 КК України. ЗАТ «Фірма «Західхімпроммонтаж»» отримала бюджетні кошти незаконно на підставі неправомірних дій тендерного комітету. Документи про підтвердження виконання робіт на розгляд до Тендерної палати не надані, та є дуже великі сумніви щодо їх наявності та взагалі здіснення таких робіт.

Нагадаємо, що подібний факт уже мав місце. Так, 14 січня 2005 року прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу за ст. 364, 366 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем і службова підробка) за фактом зловживання посадовими особами відділу капбудівництва Ужгородської мерії, в результаті чого з бюджету зник більше як 21 млн. гривень. У 2004 році Ужгородська міська рада отримала від Кабінету Міністрів субвенцію на суму 57 млн. гривень на реконструкцію. За ці гроші місто мало модернізувати водогінну мережу, побудувати каналізаційний колектор, реконструювати пам‘ятки архітектури та історії. Договір укладений був також з ЗАТ «Фірма «Західхімпроммонтаж»», однак роботи практично не велися, при цьому, у фінансових документах фігурує сума 21 млн. використаних із субвенції грошей.

Тож, напевно, збереження старовинних замків зовсім не питання замалого державного фінансування, а безпосередньо питання використання державних коштів в мільйонних розмірах чиновниками на місцях...

Прес-служба тендерної палати України

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також