Впродовж минулого року з різних причин до лікувальних закладів звернулися 1 тисяча 977 маленьких громадян краю
Щороку в нашій державі виникають тисячі надзвичайних подій, які нерідко призводять до травм та каліцтв, а іноді мають смертельні наслідки. Доказ цього — статистичні дані.
Так, до прикладу, тільки в невеликому Закарпатті протягом 2005 року з різних причин сталося 49 тисяч 676 нещасних випадків невиробничого характеру, які призвели до травмування понад 50 тисяч громадян. З них більше тисячі людей втратили найдорожче — життя. З огляду на вказані цифри можна сміливо стверджувати, що кожен 24 закарпатець так чи інакше травмувався, а на 1,2 тисячi випадків припадає один смертельний.
Однак особливе занепокоєння у цій ситуації викликає дитячий травматизм, рівень якого в області досить великий. Так, за статистикою, у кожному сьомому випадку травмування людей один припадає на підростаюче покоління. Впродовж минулого року з різних причин до лікувальних закладів звернулися 1 тисяча 977 маленьких громадян Закарпаття. Найбільша кількість травм (4703 випадки) сталася через випадкові падіння під час ігор, катання на роликах, велосипедах тощо. 360 дітей були травмовані через контакти з домашніми тваринами, 173 рази діти потрапляли на лікарняні ліжка через отруєння продуктами харчування та безалкогольними напоями. У минулому році навіть мав місце випадок із фатальними наслідками, який практично шокував мешканців усієї області: батьки нагодували грибами дитину, якій ще не виповнилося одного року...
Загалом впродовж 2005 року з різних причин загинуло 35 маленьких мешканців найзахіднішого регіону України. Найчастіше, а саме в 10 випадках, причиною цього стали дорожньо-транспортні пригоди. Ще мали місце випадки з трагічними наслідками через випадкові падіння та пожежі.
Невтішною є й цьогорічна статистика, за якою вже впродовж першого кварталу 2006 року в області зареєстровано 1 тисячу 977 травмувань серед підростаючого покоління, п’ять iз яких — трагічнi.
Зі слів Юрія Чижмаря, начальника закарпатських рятувальників, очолюване ним Головне управління проводить місячники з попередження пожеж від дитячих пустощів; Тижні знань правил безпечної життєдіяльності; Дні знань правил обережного поводження з вогнем; зустрічі працівників пожежно-рятувальної служби з дошкільнятами, школярами. У планах рятувальників й відвідини закладів відпочинку й оздоровлення дітей під час літніх канікул, де вони в доступній для дітей формі роз’яснюватимуть правила пожежної безпеки та правила поводження в різних надзвичайних ситуаціях, в які може потрапити людина.
Наталка ПОПОВИЧ, "День"