
При виборі тактичної термобілизни серед багатьох важливих критеріїв одним з найважливіших виступає матеріал, з якого вона виготовлена.
Саме від того, які властивості він має, здебільшого залежить комфорт та функціональність такого одягу. Виробники пропонують різноманітні моделі, які виготовлені з різних матеріалів. Кожен з них має свої особливості, переваги та недоліки зважаючи на конкретні умови несення служби, виконання військових завдань та кліматичні умови.
Які особливості мають різні матеріали для тактичної термобілизни
У виробництві термобілизни тактичної крім широко відомого та того, що вважається одним з найкращих – вовни мериноса, використовуються також інші матеріали. Кожен з них має унікальні характеристики. Якщо тактична термобілизна для ЗСУ вироблена з наступних матеріалів, то вони мають певні властивості:
- Нейлон – легкий, стійкій до зовнішніх впливів, добре захищає від вітру та вологи, еластичний та забезпечує свободу рухів.
- Поліестер – стійкий до механічних пошкоджень та розривів, міцний та зносостійкий, ефективно відводить піт від тіла, зберігаючи комфорт, швидко сохне, що особливо корисно у польових умовах.
- Лайкра (Spandex) – забезпечує відмінну посадку та свободу рухів, дозволяє
- зберігати форму після багаторазового використання, ефективно захищає від вологи, відштовхує воду, зберігаючи сухість.
- Змішані тканини – змішування різних волокон дозволяє створити матеріал з ідеальним балансом міцності, легкості та терморегуляції.
- Тканини з додатковими функціями – матеріали з антибактеріальною обробкою для запобігання росту бактерій та захистом від ультрафіолетового проміння.
Ці матеріали для термобілизни дозволяють створювати тактичний одяг, який відповідає високим вимогам до захисту, комфортності та функціональності у складних умовах ведення бойових дій.
Чому шерсть мериноса вважається кращим вибором для холодних умов
Вовна мериноса по праву вважається одним із кращих матеріалів для термобілизни тактичної чоловічої та жіночої в холодних умовах. На це є кілька причин, серед яких високі:
- терморегуляція – ефективне збереження тепла, навіть попри вологу, що дозволяє підтримувати комфортну температуру тіла у холодних умовах;
- вологовідведення – здатність вбирати значну кількість вологи, не втрачаючи при цьому своїх теплоізоляційних властивостей, що запобігає переохолодженню;
- антибактеріальні властивості – знижують ризик появи запахів навіть при тривалому використанні;
- комфорт та м'якість – тонші, ніж звичайна вовна, волокна, роблять її м'якшою та комфортнішою для шкіри;
- стійкість до забруднень – дозволяє рідше прати білизну, зберігаючи її чистоту та свіжість;
- екологічність – матеріал виробляється з мінімальним впливом на навколишнє середовище та має здатність біорозкладатися .
Ці якості роблять Merino wool відмінним вибором для термобілизни, особливо в умовах низьких температур та активного руху.
Які переваги та недоліки синтетики в термобілизні
Вирішуючи, для тактичної термобілизни який матеріал кращий, важливо також ознайомитися з перевагами та недоліками синтетичних матеріалів, з яких теж виготовляють цей одяг. Вони також мають свої переваги та слабкі сторони. До основних переваг синтетики можна віднести гарне відведення вологи від шкіри та підтримку комфорту при активних навантаженнях. Також синтетичні матеріали швидко сохнуть, що особливо корисно в умовах, де доступ до сушіння обмежений. Синтетична тактична термобілизна жіноча та чоловіча зазвичай легка і займає мало місця, що зручно для транспортування, стійка до механічних пошкоджень та зберігає форму після багаторазового використання. Присутні в ній добавки забезпечують гарну посадку та свободу рухів.
Однак синтетика має і деякі недоліки. Наприклад, порівняно з натуральними волокнами синтетичні матеріали можуть бути менш комфортними для шкіри, особливо в тривалому носінні. Крім того, попри антибактеріальну обробку вони можуть зберігати неприємні запахи. Зазвичай синтетична термобілизна гірше зберігає тепло, ніж натуральні волокна, а також може накопичувати статичну електрику. Слід враховувати ці фактори при виборі термобілизни, особливо враховуючи умови використання та особисті уподобання.
Чому комбінації матеріалів є найкращим варіантом для тактичних операцій
Знаючи, які особливості та унікальні характеристики мають різні натуральні та синтетичні матеріали, варто звернути увагу на змішані тканини. Багатьма фахівцями вони вважаються для тактичної термобілизни відмінним матеріалом. На це є кілька причин, таких, як, наприклад, баланс властивостей, бо змішані матеріали поєднують переваги як синтетичних, так і натуральних волокон. Це дозволяє створити ідеальний баланс між функціональністю, комфортом та міцністю.
Також вони відрізняються покращеною терморегуляцією – тандем вовни мериноса і синтетичних волокон дозволяє одночасно забезпечити ефективне вологовідведення та покращити теплоізоляцію. Важлива перевага змішаних тканин – поєднання вологопоглинання натуральних волокон зі швидким висиханням синтетики, що дозволяє підтримувати комфорт в умовах активного руху. Для тактичних операцій, де одяг піддається високим навантаженням, додавання синтетичних волокон надає матеріалу міцність та зносостійкість.
Забезпечуючи свободу рухів та мінімізуючи ризик натирання, змішані матеріали часто більш м'які та комфортні для шкіри. Також змішування волокон може покращувати антибактеріальні властивості тканини, а також зменшувати здатність до забруднень, та полегшувати чищення, що важливо в умовах польових операцій. Таким чином, змішані матеріали забезпечують універсальність та високу продуктивність термобілизни, що робить її особливо придатною для тактичних операцій у різноманітних та складних умовах.
На правах реклами