"Крок назустріч": Будапешт заявив, що блокуватиме усі рішення саміту Україна-Грузія-НАТО

15
14

Будь-яке рішення за підсумками зустрічі з Україною та Грузією на наступному тижні на саміті НАТО в Брюсселі буде заблоковано прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

Про це йдеться у статті на Європейській Правді "Ніж у спину" від Орбана: Угорщина відновила наступ на Україну в НАТО та в ЄС".

Як зазначається у статті, Міністерство закордонних справ Угорщини направило лист генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу, в якому йдеться про те, що Орбан має намір голосувати проти будь-якого документа, який запропонують членам Альянсу до ухвалення за підсумками зустрічі з українським та грузинським лідерами.

Цікаво, що згаданий лист був надісланий через три дні після українсько-угорської зустрічі на міністерському рівні, яка відбулася в Закарпатті у місті Берегово. Після зустрічі стало відомо, що Угорщина відмовилася від вето щодо участі України у саміті НАТО.

Крім того, Будапешт відмовився від ультимативної вимоги про повернення до старої мовної системи у освіті.

— Ми зацікавлені в добрих відносинах з Україною, але ми зробимо усе, для забезпечення прав угорської нацменшини. Ми зробили певні кроки вперед, і ми втішенні, але попереду ще довгий шлях, нам ще разом треба багато зробити. Ми очікуємо, і міністр Гриневич нам це підтвердила, що Україна врахує рекомендації Венеційської комісії. Зокрема, що робота приватних шкіл буде виведена поза дію цього закону, — зазначив у Берегово Петер Сіярто.

Міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто тоді публічно припустив, що до завершення саміту прогрес буде ще виразнішим і Угорщина перестане блокувати також рішення Альянсу щодо статусу України.

Але вже за кілька днів у листі угорське МЗС робить заяву, що зустріч з Україною не принесла успіху. В Будапешті утрималися від коментарів про причини такої різкої зміни своєї позиції.  "Європейська правда" подала запит до МЗС та до посольства Угорщини в Україні, але він залишився без відповіді.

Як припускає видання, не виключено, що конфлікт з Україною став для Угорщини інструментом у вирішенні іншої проблеми – у боротьбі за увагу президента США Дональда Трампа. Угорське вето на співпрацю з Україною в НАТО вже допомогло Орбану досягнути своєї мети.

Разом з тим, Вашингтон перервав негласну "заборону" на пряме спілкування з одіозним керівником Угорщини: Трамп провів телефонну розмову з Орбаном, але метою угорського прем’єра була особиста зустріч з президентом США, Білий дім досі її не підтвердив, йдеться у повідомленні.

Читайте також: Будапешт розблокував саміт Україна-Грузія-НАТО.

І ще по темі: Сійярто про звинувачення в сепаратизмі в бік угорців: "Я сприймаю це як образу"

 

Коментарі

3
321

Красава

С
Сріберный

Удкіть тьі родом такьій дибіл упоротьій ? Што тьі фурт ускакуєш ги луфос из конопиль . Бисіда ти наша "гуканська " ? Бери діду куфер у зубьі и за перевал ! там тя удресирувуть ,не лим лопоніти , ищи й співати будеш на соловїнів .

ДН
до нижньої марги

ти ще тупіший чим виглядиш...кошмар..гуканин і глобальні стратегії..

Н
Няв

Немає сенсу сперечатися із свавільними шантажистами. Важелі є = хоча б норма Конституції про громадянство (наприклад) = сірий паспорт негромадянина й відповідні наслідки. Є ще багато дошкульних пісень аби знавіснілі на замовлення зраші сусідоньки по стелі застибали. Так мислю.

Т
Туйим

Може Орбан бограч зрана розлив та нервний

ВЗ
Верховинець заперевальний

Жодна влада не працює в інтересах народу, в інтересах фінансово-прмислових груп (олігархів), бізнесу, міжнародних корпорацій - так. В світі є корпорації (епл, майкрософт, гугл...) багатші за країни РФ, Угорщину, Україну... щось приближене до тезису "влада дбає про народ" можна спостерігати у Скандинавських країнах, але і там споживач стоїть в основі. Влада дбає про купівельну спроможність народу - така теза більш точна.

К
ка

блокуйте. ще за евробляхи там підніміть питання

У
Україна

Україна залишається самотньою. Ніхто не буде стояти перед Україною.

ЗД
запобігти допомогти врятувати

давно зрозуміло в чиїх інтересах працюють влади всії навколишніх держав-Угорщини, Польщі, Румунії, Чехії, Словаччини- в першу чергу це інтереси власних народів.Адже пройшло не так багато, по історичним міркам, часу, відколи бандерівські лицарі тероризували населення цих країн.Хто забуває історію, приречений на її повторення

Р
Русин

Поддонок Орбан отримає від свого народу по заслугам, а нам не потрібно звертати уваги на зрадників, що мадярських що порошенковських

1
123

Та й цікаво, останнім часом у прогнозі погоди угорському, постійно показують Закарпаття, так як би то їхня териториторія, раніше щось не помічала такого

ВЗ
Верховинець заперевальний

Давно зрозуміло для кого і в чиїх інтересах працює угорська влада, не дивно що в самому ЄС зявляються прихильники виключення Угорщини з унії. І ось вже не вперше мадяри торпедують нашу співпрацю з НАТО. Можливо краще виключити Угорщину з НАТО? Тоді Братішки нагадають їм 56 рік, скрєпи, фіно-угорські, братські обійми.

ЙГ
Й.б го м.ать

Най вже себе заблокують, у самих проблем вище криші а пілякають без конця.

ДШ
Джуга швілі

Ну добре Україна з її Законом про освіту, кримінальною справою СБУ по угорському фонду Егана, але причому туй Грузія?!

Читайте також