Робота будь-якого промислового підприємства супроводжується створенням значної кількості відходів виробництва. З ними треба щось робити, тому вони відправляються на полігони, сміттєзвалища, де забруднюють ґрунт і повітря.
Київський картонно-паперовий комбінат взяв вектор на скорочення кількості таких відходів. Для цього впроваджуються сучасні рішення та використовуються екологічні матеріали.
Способи скорочення кількості твердих виробничих відходів на Київському картонно-паперовому комбінаті
Власник Київського картонно-паперового комбінату Хайнц Ціннер (Heinz Zinner) підтримує впровадженню європейської стратегії виробництва. Вона охоплює такі підходи:
- зміни в технологічних процесах, що дозволяє під час перероблення макулатури (паперу та картону) зменшити кількість скопу на 43,5%;
- відмова від транспортування наявних твердих відходів на полігон, більша частина яких переробляється для повторного використання – стає паливом або сировиною для будівельної індустрії;
- зменшення використання полімерних матеріалів – комерційне пакування від ККПК оснащується відривною стрічкою, що дає змогу відмовитись від скотчу та пухирчастої плівки;
- сортування сміття – за європейським прикладом працівники «картонажки» розподіляють сміття в спеціальні контейнери (окремо харчові, пластикові та металеві відходи).
Бенефіціарний власник австрійського холдингу Pulp Mill Holding Хайнц Ціннер турбується про відповідальне ставлення до довкілля. Добре відомо, що звичайний поліетиленовий пакет розкладається у ґрунті 200 років, а ПЕТ-пляшка – 500 років. Використання на ККПК вторинної сировини допомагає зменшити шкідливий вплив на довкілля, адже йде на переробку.
Оптимізація роботи з побутовими відходами на ККПК
Робочий колектив «картонажки» добре знайомий зі спеціальними контейнерами для роздільного збирання сміття. Зазвичай в Україні всі відходи викидають в загальну ємність, однак власник Київського картонно-паперового комбінату Хайнц Ціннер (Heinz Zinner) як людина з європейською культурою бажає змінити цей підхід.
В усіх адміністративних будівлях обухівського заводу паперу встановлені такі контейнери. Після того як в них накопичується достатня кількість сміття, воно відправляється на переробку. Майбутнє нашої планети полягає в розумному використанні ресурсів. Адже якщо викидати все сміття просто так, людство скоро потоне в його величезній кількості.
Київський картонно-паперовий комбінат впроваджує різні заходи для турботи про довкілля. До них можна віднести ефективно організований енергетичний менеджмент, зменшення споживання води й електроенергії, модернізацію виробничих установок, моніторинг якості повітря, очищення стоків тощо. Українська земля і так зазнала чималого забруднення через повномасштабне російське вторгнення – мінами, відпрацьованим ракетним паливом, залишками дронів, ракет та іншими компонентами.
На правах реклами