Попри публічні обіцянки в місячний термін скласти з себе повноваження парламентаря, губернатор Закарпаття продовжує сидіти на 2 стільцях.
Офіційно на посаду голови ОДА його призначив Турчинов указом від 2 березня. Майже відразу ж Валерій Лунченко запевнив, що вже начебто написав заяву на складання мандату народного депутата, і вона має бути розглянута найближчим часом у парламенті. Однак згодом голова Закарпатської ОДА дещо скоригував власну позицію, запевнивши, що складе мандат у місячний термін, бо така процедура. Водночас, Лунченко зізнався, що заяву поки у ВР не реєстрував.
Вже на прес-конференції 24 березня губернатор заявив, що планує сповна використати термін, який йому відведений на цю процедуру начебто законодавство і складе депутатські повноваження після 6 квітня, хоча в українському законодавстві чітко зазначено про неможливість суміщення посад у виконавчій владі з статусом народного депутата та необхідність врегулювання суперечності у разі її виникнення протягом 20 днів. Це зазначено у 78 статті Конституції України:
- Стаття 78. Народні депутати України здійснюють свої повноваження на постійній основі. Народні депутати України не можуть мати іншого представницького мандата, бути на державній службі, обіймати інші оплачувані посади, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності), входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку. Вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлюються законом. У разі виникнення обставин, що порушують вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин припиняє таку діяльність або подає особисту заяву про складення повноважень народного депутата України.
Мукачево.net