Лише 295 тисяч закарпатців офіційно отримують заробітну плату

5
0

Із 475 тисяч закарпатців працездатного віку тільки 295 тисяч офіційно отримують заробітну плату. Решта це ті, хто або не отримує заробітну плату, або отримує її у «конверті».

Небезпека тіньової зайнятості полягає у тому, що місцеві бюджети втрачають надходження з податку на доходи фізичних осіб, частка якого в місцевих бюджетах області на сьогодні становить майже 80%, наголосив В.Іванчо. Це означає, що місцеві громади не в змозі забезпечувати потреби міста чи села, виконувати у повній мірі соціальні програми.

Також головний податківець краю повідомив, що у 25,4 тисяч платників єдиного податку, що знаходяться на обліку в органах ДПС області, працює 10,4 тис. найманих працівників. Тобто наймані працівники є лише у кожного другого-третього.

Тільки у травні поточного року податківці виявили 320 неоформлених працівників, загалом з початку року – 1428 осіб. Майже всі вони вже офіційно працюють і залучені до оподаткування. До місцевих бюджетів додатково надійшло 168,5 тис. грн.

Започаткована  податківцями широкомасштабна соціальна акція з роз'яснення вимог трудового та податкового законодавства, яка триватиме протягом червня, має на меті привернути увагу громадськості до проблем тіньової зайнятості та наслідків, до яких вона може призвести.

У флаєрах, листівках, плакатах, на сіті-лайтах – корисна інформація і для працівників, і для їх роботодавців. Найманим працівникам роз'яснено усі ризики нелегального працевлаштування: як-то позбавлення соціальних гарантій, виплат допомоги з безробіття, лікарняних, гідних пенсій у майбутньому. Роботодавцям наголошено на обов'язковому дотриманні законодавства у сфері виплати заробітної плати.

Проводячи таку соціальну акцію, Державна податкова адміністрація у Закарпатській області сподівається на підтримку і порозуміння всіх суб'єктів господарювання.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також