Лише третина ужгородців підтримує чинний проект реконструкції площі Народної (ФОТО)

19
5

15 жовтня у прес-центрі «Закарпаття» відбулася презентація соціологічного дослідження з питань благоустрою в цілому та резонансного питання забудови площі Народної в Ужгороді, зокрема.

Провів це дослідження  керівник Закарпатського інституту  політичних досліджень, соціолог Віктор Пащенко.

Опитування проводилося дослідження в цілому по темі благоустрою міста Ужгород, і лише одним із питань була реконструкція площі Народної. 

Опитування проводилося в місті Ужгород у всіх районах. 500 анкет було розподілено пропорційно відповідно до кількості жителів.

Вибірка була випадковою. Дев’ять нтерв’юверів  ходили по квартирах в суботу та неділю, 12-13 жовтня.

Щодо питання площі Народної жителям було запропоновано зображення 2 проектів. Один і з них проект Павлея, а інший Олега Олашина, котрий знайшов популярність в Інтернеті.     Отож, 36% опитаних  проголосували за проект Павлея, 28% за проект Олашина. Ще  24% опитаних відповіло, що жодної реконструкції не потрібно.

«Фактом залишається те, що дане питання владою не вивчалося, продавлюється воно силою, і власне це і демонструє дане дослідження», - каже Віктор Пащенко.

Автором було також досліджено зв'язок  між опитаними та їх вибором по трьох параметрах. Чоловіки більшою мірою підтримали проект Павлея, ніж жінки, що пан Пащенко пояснює його строгістю. За проект Олашина значимо більше голосували люди з вищим рівнем освіти, що є прогнозованим і легко пояснюваним результатом, на думку пана Пащенка. Третій фактор – це матеріальний стан. Проти реконструкції або за проект Олашина голосували більш бідні люди, котрі зазначили власні статки нижче середнього.  Напевно, тому що  ці люди рахують гроші.

В результаті опитування було також проаналізовано зв'язок між політичними симпатіями жителів та симпатіями до площі Народної. Симпатики партії «УДАР», наприклад,  схиляються до проекту Олашина, а симпатики Партії Регіонів та «Батьківщини» схиляються до проекту Павлея. «Це партії більш жорсткого авторитарного типу, і так ж симпатії у їх прихильників», - каже пан Пащенко. А партія «УДАР»  є більш ліберальною.

Спонукала пана Пащенка на таке дослідження любов до рідного міста Ужгород. Він не приховує небайдужість до питання благоустрою міста в цілому та площі Народної зокрема. Втім довгий період дослідник вагався: проводити опитування чи ні. Останньою каплею стала відверта брехня та спекуляція від влади про вищезгадані 83% ужгородців. Тоді пану Пащенку стало не шкода навіть власних коштів, отож, в першу чергу для себе, було вирішено дізнатися правдиві результати дослідження. 

Взагалі ж Віктор Пащенко висловився, що вирішувати подібні питання повинні професіонали, а не громадськість. Більшість інтелігенції Ужгорода висловлюється проти реконструкції площі, отож влада пішла шляхом маніпуляцій, перекинувши це питання в компетенцію громадськості.

Мукачево.net

Коментарі

С
сивлюський

Всі на Закарпатті знавуть шо жалива-дебіла, рідний брат бушка, пише в інтернет з берегівської психлікарні. Кіть саме воняче діло від ригоАНАЛів то жалива-дебіла тут-як-тут суне свій довгий ніс у саме гамно. Лиш би захистити своїх рідних, голубих Під*Расів. І де тільки можна вкусити Балогу чи когось з його команди.

МС
Микола Староста(Жалива)

Всі на Закарпатті знають, що Пащенко "карманний" соціолог Балог, якщо і він дає такі дані ... то реально справи у противників реконструкції зовсім погані.

М
микола

якщо не має пояснень щодо методу визначення вибірки та інших параметрів, то яким чином можна переконатись у репрезентативності? це ж не Соціс, не Фонд ДемІніціатив, і навіть не КМІС і не ТНС і т.д. щоб до місцевих соціологів була довіра потрібно розкривати вихідні дані. інакше матимемо профанацію соціології так само як і 83%...

Н
Неймар

а Шандор опублікував?сказав що анкети э.Но!це приватна власність так як і його "фірма".

М
микола

а можна опублікувати текст анкети? а також опис маршрутного методу та як саме було обрано конкретні квартири? є питання чи витримано репрезентативність. Щоб похибка у вибірці дорівнювала 5% достатньо 400-500 анкет. Але така вибірка не дає тієї ж похибки щодо різних демографічних груп. якщо важлива думка була чоловіків з вищою освітою то при загальній кількості анкет похибка буде в межах 10-15%. тому Пащенко трохи лукавить.

Читайте також