25 лютого представники лицарського ордену Св. Венцела розповіли про цьогорічний фестиваль вина на Берегівщині.
Голова оргкомітету Йосип Галайда нагадав, що фестиваль виник у 2001 році, а ідея його проведення належить місцевому журналісту – Елеміру Ковачу. «Перш за все, ми вирішили, що слід створити об’єднання приватних виноробів, аби захищати цю галузь, – каже Йосип Галайда. – Адже вважаємо, що справжнє золото Берегівщини знаходиться не у надрах – а на поверхні!»
Нинішній фестиваль – 13-тий. Пройде він 8-10 березня у Берегові. Раніше дату проведення часом змінювали через Великий піст, який часом припадає на цей період.
Вже у п’ятницю в Берегові приватні винороби розкладуть свої намети та здадуть взірці на конкурс. Саме в цей день відбудеться і шаховий турнір на Кубок вина-2013 (у готелі «Гелікон») та вшанують пам’ять найвідомішого винороба Берегівщини – Бертолона Ліннера.
У суботу бажаючі можуть взяти участь у дегустаційному турі «Вино Боржавської вузькоколійки» за маршрутом Виноградів-Хмільник-Берегово (організатор Денис Добра). Або прийти на офіційне відкриття фестивалю, яке почнеться об 11.00. Саме тоді святкова колона від римо-католицького собору попрямує до площі Кошута (до великої сцени). Саме там відбудеться прийняття у нові члени (лицарі) ордену вина, нагородження найкращих виноробів, святкова програма. Триватиме фест ще й у неділю.
Наталія Гриценко, відомий експерт та сомельє, розповіла про найкращі та унікальні сорти винограду, які нині вирощують на Берегівщині – це Бакатор, Серемський зелений, Неро тощо. А також нагадала, що Закарпаття – це найпівнічніша область у світі, де вирощують виноград та виробляють вино у промислових масштабах.
Голова дегустаційної комісії, адвокат Лайош Гал повідомив, що визначатимуть найкращі вина семеро членів журі, серед них четверо – досвідчених технологів.
Гостями на фестивалі також будуть представники з інших країни, члени місцевих винних орденів – дев’ять делегацій з Угорщини, Сербії та Румунії. Також Йосип Галайда повідомив, що запросив до Берегова і галицьких виноробів – з якими познайомилися минулого року у Винниках, що поблизу Львова.
Лицарі-винороби провели невелику дегустацію. Лайош Гал пригостив власною Леанкою, а також Рислінгом, Цвейгелтом та «Жужікою» від дипломованого Карла Шоша.