
«Вибачте, абонент не може прийняти ваш дзвінок»,«абонент знаходиться поза зоною зв’язку»,— такі репліки не рідкість при дзвінках на мобільні телефони, номери яких починаються з 050, 095, 066.
«Вибачте, абонент не може прийняти ваш дзвінок», «абонент знаходиться поза зоною зв’язку», «мережа перевантажена, зателефонуйте пізніше», — такі репліки не рідкість при дзвінках на мобільні телефони, номери яких починаються з 050, 095, 066. Особливо вони дратують на тлі постійної реклами про найкраще покриття, найкращу якість зв’язку і милих облич: «Мамо, ти мене чуєш? – Чую, синку». Із запитанням у чому справа, редакція «СЗ «Паланок» звернулася у представництво компанії UMC до пана Сергія Бічевого. Він люб’язно пояснив, що за внутрішніми правилами компанії право спілкуватися з журналістами мають лише керівники та працівники спеціального відділу по зв’язках з громадськістю. Відтак порадив надіслати запитання, які нас цікавлять, на його електронну адресу і пообіцяв передати їх згаданому відділу.
Хоч і через тиждень (мабуть у громадськості багато запитань до компанії), але відповіді ми таки отримали. На жаль, ні перепитати, ні уточнити, ні задати додаткові запитання змоги уже не було. Отож, наведемо те, що отримали.
Запитання: Останнім часом (йдеться щонайменше про кілька місяців) досить складно спілкуватися з абонентами 050, 095, 066. З чим це пов’язано?
Відповідь: Питання незрозуміле. Що мається на увазі?
Запитання: Що робиться для усунення цієї проблеми?
(Хоча саму суть проблеми, як видно із попередньої відповіді, у компанії не зрозуміли, але як усунути її – відповіли.)
Відповідь: За результатами дослідження, проведеного компанією UMG – Research International, близько 75% абонентів мобільного зв’язку в Україні вважають, що якість зв`язку визначається насамперед трьома параметрами: наявність мобільного зв`язку у будь-який момент, відсутність обривів під час дзвінка та відсутність зайвих шумів та інших перешкод під час дзвінка. Саме цими показниками керується UMC, розвиваючи свою мережу в Україні, яка сьогодні налічує понад 8100 базових станцій – це більше, ніж у будь-якого іншого оператора. Зокрема, у Закарпатській області працює понад 200 базових станцій UMC, із них більше 80-ти встановлено у 2006 році. Компанія й надалі розширюватиме мережу та поліпшуватиме якість зв`язку: лише у першій половині 2006 року інвестовано 188 млн. доларів, і темпи інвестицій не знижуються.
Запитання: Наскільки область, з урахуванням гірських районів, покрита мережею цього зв’язку?
Відповідь: Через свій гірський рельєф, Закарпатська область – одна з найскладніших для покриття мобільним зв`язком. На сьогоднішній день область покрита зв`язком UMC на 75%. Сюди входить 135 населених пунктів та всі основні дороги. Зокрема, останнім часом до мережі UMC приєдналися такі населені пункти на Закарпатті: Волосянка, Глибокий Потік, Ганьковиця, Керецьки, Бедевля, Березово, Вільшинки, Підполоззя, Колочава, Ільківці, Драгово, Іванівці, Копашново, Кузьмино, Анталовці, Білки, Бедевля, Ільниця, Широке, Синевир, Пийтерфолво, Пацканьово, Кальник, Лубня та Ставне.
Запитання: Чи можете ви сказати, що абоненти компанії переходять на послуги інших операторів через погану якість зв’язку?
Відповідь: На сьогодні у UMC понад 16 мільйонів абонентів, і ця кількість постійно зростає.
Запитання: Наскільки справедливе твердження, яке існує на побутовому рівні, що темпи залучення абонентів значно випереджають вдосконалення технічних можливостей зв’язку?
Відповідь: Навпаки, сьогодні в розпорядженні операторів є новітні технології, ще не затребувані нашими абонентами на масовому рівні. Що стосується ємності мережі, тобто її здатності забезпечити якісний зв`язок для певної кількості абонентів, то на сьогоднішній день мережа UMC розрахована навіть на більшу кількість розмов, ніж ми їх обслуговуємо. Якість зв`язку насамперед залежить від розташування антен – базових станцій, і саме цю частину мережі ми розвиваємо найактивніше.
У цих відповідях усе виглядає так само гарно, як і в рекламних роликах, проте не втішає, коли черговий раз чуєш: «На жаль…».
Тому ми вирішили провести опитування, що абоненти думають про якість послуг цієї компанії.
Генеральний директор Товариства «СТС» Володимир Панов сказав, що його дратують по-перше акції, які компанія масово проводить: «Береш папірець, там написано, до якої дати триває акція, приходиш, ще цей термін не закінчився, а тобі кажуть, що воно вже не дійсне. Мовляв, це ж дармове, то які претензії. Але на цьому компанія робить собі рекламу і заманює клієнтів. По-друге, у нинішній час глобалізації, коли ми вже звикли до мобільного зв’язку, коли негайно треба вирішувати питання, робити бізнес, а я два дні не можу додзвонитися до потрібних людей, то це просто неподобство!»
До подальших опитувань не дійшло – у самій редакції співробітники розповіли про свій досвід. Одна з наших колег саме нервувала, бо не могла порозмовляти з сином, який відпочивав у Євпаторії. Інший казав, що півроку тому у нього вкрали телефон з карткою UMC, він перейшов на іншого оператора і зовсім про це не шкодує. І тощо, і тощо. Однак зіткнулися ми і з тим, що усі наші історії можуть визнати вигаданими, бо зафіксувати факт неякісного зв’язку неможливо. І стосується це не лише згаданого оператора, а й усіх інших. Якщо споживач придбав неякісне взуття, він може принести його у товариство захисту споживачів, а як довести факт неякісного зв’язку?
Запрошуємо читачів до дискусії.
Лариса ПОДОЛЯК
«Старий Замок «Паланок»