Масовий страйк на заводі Volkswagen у Братиславі: усі подробиці (ФОТО)

31
3

Весь вівторок, 20 червня увага словацьких ЗМІ була прикута до однієї події – страйку працівників заводу VW у Братиславі, де фактично повстали 8600 з 12300 співробітників, або близько 70% працівників заводу.

Страйк відслідковували погодинно. Закінчилося усе тим, що під вечір надійшло повідомлення від аноніму про замінування заводу, і як наслідок звідти евакуювали людей, а вирішення проблеми попередньо перенесли  на обід середи, 21 червня.

Страйк назрівав уже давно. Про нього палко дискутували вже в понеділок, 19 червня. Почався він з самого ранку вівторка, 20 червня. Люди вийшли під гаслами «Не принижуйте нас», «Ми маємо права» тощо.

Суть протесту працівників заводу Volkswage банальна – зарплати, її розмір. Профспілки вимагають її підняти на 16%. Представники VW готові на 8,7%.

У кожної з сторін власна позиція: працівники через профспілки акцентують, що зарплата на заводі VW у Братиславі стартує від 679 євро, в той час як на аналогічному заводі в Німеччині – 2037 євро, то у 3 рази нижче. У відповідно у компанії VW пояснюють, що зарплата працівників на словацькому заводі є навіть вищою у співвідношенні до середньою зарплатою по країні, у порівнянні з відповідним співвідношенням у Німеччині.

Разом з тим, на заводі VW у Братиславі також заявили, що готові піднімати зарплату працівникам, але не за один день, а поступово.
За підрахунками словацьких ЗМІ, якщо компанія піде на поступки профспілкам і підніме платню працівникам на 16%, то це означатиме, що заводу треба знайти додаткові 33,2 млн євро, в наступному році ще на 11,1 млн євро. В цілому 44,3 млн євро.

Якщо ж сторони дійдуть згоди на умовах Volkswagen, а це підняття зарплати на 8,7 %, то це означає збільшення витрат на оплату праці на 12,4 млн євро в цьому році і 11,6 млн євро в наступному році. В цілому 24 мільйонів євро.

Про страйк протягом дня написали провідні світові видання – The New York Times, The Washington Post, Fox News та Reuters.

Відреагував і прем’єр Словаччини Роберт Фіцо, який закликав сторони – робітників та роботодавця – якомога швидше домовитися: «Це для мене найголовніше». Водночас, прем’єр зауважив, що вимоги працівників заводу є закономірними та логічними.

Водночас, у Асоціації автомобільної промисловості Словаччини зауважили, що страйк на заводі VW у Братиславі «серйозно ставить під загрозу зайнятість, економіку і положення Словаччини на світових ринках».

І дійсно, під роботу заводу в Словаччині, де зайняті понад 12 тисяч працівників, прив’язана робота ще понад 50 000 працівників корпорації Volkswagen по всьому світу.

Коментарі

О
Олег

В даний момент дві мінімалки)))) скоро буде одна мінімалка))))) бариги то розумні за ростом мінімалки ціну на товар скоро пере множують оби недай бог не заробити менше чим прошлий місяць))) за фоп заплати за рабів заплати налог ..... треба якось вирівняти ага подіму я ціну.... а шо??? Дурних нема))))) дурні молча пашуть..... на плантації.... хлопок собирааати!

ДМ
до мукачівець

Забули упомянути Точприлад - де зарплата 4 000 гривень.

О
Олег

Поддержую нижнього....... сіли їм на голови та сидять а раби молча пашуть..... а на рабах мільйони заробляють а зарплата лиш на їду і комуналку.... я вже писав коент по поводу швейцарії.... там кось написав шо дись тут у нас уволии 30 з 60 людей.... тааааак чомуууууу остальні 30 не увооооолилися?????????????????? Шооо ітак не доходить чи ти реально думаєш шо они би уволили весь цех????? То не возможно бо самі себе би в гріб заколлтили..... а і за тих 30 рабів які не уволилися ничі неполучилося бо усе такий верховиниць тупий ся найде шо побіжить на лінію вать на преса робити як мамонт за 250$ оби хазяїнови мільйончики заробити.... а тот ще має совість казати та шо я вам йтак три мінімалки плачу.... мол раби ви не о......ли?

Читайте також