Майже 90% закарпатців не знають депутата свого округу

14
0

86,5% мешканців не знають депутата зі свого округу, 59 % опитаних – жодного депутата місцевих рад, 59,5 % не знають, що депутати приймають громадян у приймальнях.

 

Але у нас ще не найгірше, на Донеччині, зокрема, не в змозі назвати депутата зі свого округу – понад 90%. Такі дані прозвучали сьогодні на круглому столі «Рік після місцевих виборів: моніторинг результатів реформи виборчого законодавства в Закарпатській області» в Ужгородському прес-клубі.
 
Під час круглого столу відбулася презентація експертної доповіді «Моніторинг результатів реформи законодавства України про місцеві вибори на прикладі трьох рад Закарпатської області». Детальніше про результати розповів експерт Карпатського агентства прав людини «Вестед» Павло Білак. За його словами, громадський моніторинг тривав у 5 регіонах України. На Закарпатті «моніторили» депутатів в Ужгороді та Виноградові. За мету мали, зокрема, вивчення наслідків запровадження змішаної вибочої системи на місцевих виборах 2010 р. Були обрані 3 ради – обласна, Ужгородська та Виноградівська міські ради. У ході моніторингу досліджували, чи звітують депутати про свою роботу, чи приймають виборців, на скільки активно беруть участь у засіданнях рад, чи висвітлюють свою діяльність у ЗМІ, соціальних мережах, чи ведуть блоги. Також опитували і громадян, чи обізнані вони з роботою своїх депутатів. 
 
Щодо депутатських звітів, П. Білак розповів: «Ми зауважили, що звітування у більшості відбувається формально. Як правило, його проводять вчасно, але складається враження, що депутати не зацікавлені, щоб громадяни прийшли і почули про діяльність свого обранця». Про комунікацію з виборцями, зокрема, з’ясовано, що досить важко знайти інформацію про те, де і коли можна потрапити на прийом до депутата. 
 
Власним досвідом про депутатську роботу та роботу у міськвиконкомі поділилися також Олександр Волосянський, член Ужгородського міськвиконкому, депутати Ростислав Буланов (УДАР) та Ярослава Гасинець (ЄЦ). 
 
Ростислав Буланов зазначив, що насправді ситуація ще складніша, ніж засвідчив громадський моніторинг. Щодо виступів у ЗМІ Р. Буланов сказав: «У нас є газета «Ужгород», але доступ до неї депутати мають в «обмеженій кількості». Ми піднімемо це питання найближчим часом». «Чим більше журналістів буде на сесії, тим легше буде просувати потрібні громадськості проекти», – наголосив депутат.
 
«На зв’язок депутатів із виборцями запровадження змішаної системи суттєво не вплинуло. До виборів кандидати роздавали навіть візитки із номерами телефонів, однак непоодинокими є випадки, коли після вибрів ці номери просто змінили», – розповів О. Волосянський.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також