Жолт Неймет розповів, що наразі Україна знаходиться у дуже складному становищі, але, за його словами, саме в таких ситуаціях пізнаються друзі.
Пан Жолт розповів, що був на Майдані і він щиро співчуває сім'ям загиблих там. Він також висловив радість з приводу того, що в Закарпатті вдалося уникнути кровопролиття.
Щодо сучасної ситуації, то пан Жолт зазначив, що Угорщина останні 23 роки підтримувала і надалі підтримуватиме суверенітет та не залежність України. Референдум у Криму Угорщина не визнає і сподівається, що вже скоро Брюссель посилить санкції проти Росії, адже це справді агресія з її боку. Друге важливе питання: найважливішим наслідком останніх подій має стати прискорення асоціації з ЄС. Якби угода була повністю підписана у кінці листопада, це б урятувало життя тих загиблих.
Закарпаття, а також українці в цілому, заслужили на безвізовий режим і пан Жолт обіцяє підняти це питання особисто. Також важливим є енергетичне питання. Щоб Україна мала змогу отримувати реверсний газ з Угорщини. Переймається пан Жолт і тим, щоб вибори 25 травня були чесними, а зміна Конституції прозорою. Найближчим часом буде вирішуватися також питання пропускних пунктів на кордоні та питання доріг. Мова про це йшла із губернатором і вже було досягнуто певних домовленостей.
Зрештою Закарпаття має стати взірцем для України. Головним питанням наступних днів також буде питання безпеки. Задля уникнення ажіотажу слід контролювати потік інформації. Ми знаємо, що офіційно війна не почалася, НС не введений і для нас важливо, щоб про це знали також всі громадяни Закарпаття.
Я дуже радий тому, що програма Східного партнерства працює гарно, а тому 2 етап угоди буде розширено на півмільйона доларів. Успіх цієї програми є успіхом співпраці між країнами.
Голова облради Іван Балога підтримав слова пана Жолта. Наголосив, зокрема, на важливості підписання політичної частини угоди про асоціацію та безвізовий режим. Однак для боротьби з Росією Україні потрібна допомога ЄС. У Закарпатті ескалації немає, однак ситуація психологічно викликає тут певну збудженість. Україна, на жаль, втрачає людей, територію, отож країни Великої Сімки мали б реагувати більш оперативно, навіть на випередження. До того ж в Україні складна фінансова ситуація, тому економічна підтримка також дуже важлива. Відбувається і оновлення виконавчої влади. Українці хочуть бачити на посадах морально чистих людей, але без помилок тут не обійтися. Як висновок, можемо сказати, що на Україні, але особливо на Закарпаття впаде велика відповідальність, адже саме ми, як прикордонна область будемо перші у міжнародній співпраці з країнами ЄС. Тому нам треба займатися, розширювати євроінтеграційні процеси в Україні.