Міжнародна літня школа з дослідження пралісів пройшла на схилах гори Піп Іван

667 2

У Карпатському біосферному заповіднику, на Мармароському хребті Українських Карпат, завершила роботу міжнародна літня школа "Dynamics and Development of Natural Forests in East Carpathians".

Протягом кількох днів науковці та студенти з України та Чехії досліджували букові та мішані праліси в межах унікального природного середовища — схилів гори Поп Іван.

Захід був організований вченими Mendel University у Брно за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії, Nadace Partnerství, а також адміністрації Карпатського біосферного заповідника. До участі долучилися представники українських університетів: Чернівецького, Львівського лісотехнічного, Прикарпатського імені Василя Стефаника та Сумського аграрного.

Мармароський масив — це один із найбільш диких і складнодоступних куточків Українських Карпат. Його часто називають Гуцульськими Альпами — за стрімкі вершини, скельні виступи, високогірні озера, глибокі долини й праліси. Саме тут, на початку ХХ століття, розпочалася історія заповідання гірської природи Східних Карпат.

У 1930-х роках на цій території працювали чехословацькі науковці, які заклали фундамент для багаторічних спостережень за станом лісових екосистем. Букові праліси Мармароського масиву площею понад 2200 гектарів з 2007 року входять до об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Попри часті дощі у високогір’ї, учасники школи провели дослідження у дружній атмосфері, обмінялися досвідом та започаткували нові напрямки міжнародної співпраці у вивченні незайманої природи Карпат.

Коментарі

В
Володимир

Чому Поп?!

ПІ
Поп Іван

На Полонину Руну треба било їх повести!!! Там уже усьо чин- чинарьом. Уже і траса готова.

Читайте також