Мукачівщину засадять кукурудзою, зерном та картоплею

8
0

У середу, 28 березня, під головуванням очільника району Іллі Токаря пройшло чергове засідання колегії Мукачівської райдержадміністрації.

 

Його розпочали з розгляду питання щодо стану підготовки до проведення весняно –польових робіт.

За словами начальника управління агропромислового розвитку Іллі Йовбака, посівна кампанія в районі вже стартувала. Цьогоріч  під посів ярих  культур сільськогосподарськими підприємствами задіяно 23 035га ріллі. Більша частина землі буде засаджена кукурудзою, зерном та картоплею. 

Стурбованість з приводу нераціонального використання земель сільськогосподарського призначення висловив голова райдержадміністрації Ілля Токар.

«Мене не влаштовує те, що на сьогодні чимала площа земель пайового фонду пустує. Це зумовлено тим, що їх власники не мають на руках державних земельних актів, а відтак не можуть  заключити договори оренди із сільгоспвиробниками. Причина – технічна затримка з реєстрації та видачі державних актів на право власності земельними ділянками або ж фінансова неспроможність громадян. Адже, вартість послуги з реєстрації державного акту складає більше двохсот гривень»- зазначив голова райдержадміністрації. Він доручив начальникам агропромислового розвитку та управління Держкомзему у місті та районі терміново вжити заходів із вирішення цієї проблеми.

Другим розглянули питання стану заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району. На сьогодні найбільшу заборгованість із заробітної плати мають 4 підприємства: АТП «Бобовище» (76,4 тис.грн), КП санаторій «Перлина Карпат» (313,4 тис.грн.), Радгосп-завод «Мукачівський» (480,0 тис.грн.), ВАТ «Факторімпекс»(279,1 тис.грн.).

Ці питання контролює постійнодіюча комісія на чолі з заступником голови райдержадміністрації, яка з початку року вже збиралась сім разів. В результаті вжитих заходів повністю погашена заборгованість із виплати заробітної плати працівникам ТДВ «Мукачівський верстатозавод».

Водночас Ілля Токар вимагає від керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та сільських та селищних голів посилити напрямок роботи щодо легалізації робочих місць та заробітної плати.

«Ми повинні проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян про важливість і необхідність оформлення легальних трудових відносин та попередження роботодавців про відповідальність за приховану зайнятість, яка позбавляє працівників соціальних гарантій» - зазначив очільник району. 

Про стан фінансової дисципліни на підприємствах, установах та організаціях району за 2011 рік доповідала Олена Плоскіна, начальник Мукачівської об’єднаної державної фінансової інспекції. З її слів випливає, що за минулий рік виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства на 23 об’єктах контролю на загальну суму 4573,80 тис.грн. Керівникам цих структур рекомендовано вжити відповідних заходів щодо їх усунення. 

Насамкінець голова райдержадміністрації нагадав присутнім у залі керівникам організацій, підприємств, установ, сільським та селищним голам про необхідність  організації роботи з прибирання та благоустрою територій.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також