Митом по імпорту

4
0

З України вимітаються найнеобхідніші товари

  Від 20 до 40% прогнозують експерти зростання цін на товари і продукти харчування,  зокрема, на рибу, побутову техніку, одяг і взуття через введення додаткової надбавки на імпорт у розмірі 13%. І все це на тлі зростання курсу долара, який робить ввезені товари «золотими» для покупців і збитковими для продавців, адже за ціну, яку вони отримають нині за проданий товар, наступний закупити вже годі.

 До переліку продуктів харчування і товарів широкого вжитку, на які встановлено додатковий імпортний збір увійшли: кам’яне вугілля, килими, трикотажні полотна, одяг, білизна, взуття і капелюхи, печі, опалювальні котли, легкові й вантажні автомобілі, автобуси, кухонні плити, газові колонки, насоси, вентилятори і витяжки. Також у списку морожена яловичина, свіжа, охолоджена і морожена свинина, м’ясні субпродукти та сало, сосиски, ковбаси, м’ясні консерви, готові чи консервовані риба та ракоподібні, ікра, вино, лікери, вермути і міцні спиртні напої, етиловий спирт.

 Попри оптимістичні прогнози представників української влади стосовно обґрунтування нових ставок на мито (наповнення Стабілізаційного фонду коштами, підтримка українського товаровиробника, поліпшення торговельного балансу країни), ефект, кажуть експерти, може бути абсолютно протилежний. Переорієнтація споживчого попиту на товари українського виробництва може призвести до дефіциту окремих груп товарів, внаслідок чого вони також зростатимуть у ціні. Раніше чимало імпортерів наголошували, що змушені припиняти постачання продуктів для реалізації в Україні — через знецінення гривні та митний тиск. Наприклад, автодилери кажуть, що змушені втричі підвищити ціни на закордонні авто. А на ринку морепродуктів уже нині дефіцит -- асортимент бідніший, а ціни на ту продукцію, яку ще постачають в Україну, від Нового року зросли на 20 %. Ситуація, на думку експертів, погрішуватиметься і надалі.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також