А також вирішили провести "Тиждень угорської кухні".
7 грудня у конференц-залі Берегівського туристичного інформаційного центру відбулося засідання міськрайонної туристичної ради, підбиття підсумків року, що минає та визначення основних пріоритетів розвитку туризму на майбутнє. На засідання були запрошені представники влади, туроператори, гіди, власники туристичних об’єктів Берегівщини, громадські діячі, журналісти.
Родзинка району – угорська кухня, вино і термальні води
За словами Шарлотти Чізмар, яка очолює районну спілку сільського туризму, принади Берегівщини вже не потребують особливої реклами - інформації у інтернеті досить багато. Близько 10 сіл району серйозно займаються розвитком зеленого туризму, приймають гостей, влаштовують тематичні фестивалі. Однак велика проблема, що цей вид туризму є сезонним - і у зимовий період практично завмирає. Не вистачає також координації та співпраці між надавачами туристичних послуг. Є потреба і у продовженні навчання, підвищення кваліфікації для власників садиб та інших об’єктів.
"Сільський туризм не приносить великі гроші, однак завдяки йому село має перспективи розвитку, - зазначила пін Шарлотта. - Тому мусимо вже сьогодні подумати про те, які фестивалі проведемо наступного року. Наша родзинка - угорські страви та традиції, завдяки цьому про нас знають вже у багатьох країнах".
Начальник відділу культури і туризму Берегівської РДА Ласло Галас зауважив, що на жаль ще не всі сільські голови ще розуміють важливість розвитку туризму і не приймають активної участі у цьому процесі. Гості на Берегівщину приїжджають, тому головне зараз запропонувати їм таку програму, аби вони залишилися хоча б на декілька днів. Щодо фестивалів, то на жаль, сьогодні ще неможливо визначити точну дату проведення кожного з них - через організаційні та фінансові проблеми.
Відновлять фестиваль голубців та відкриють музей у церкві
Однак вже відомі гастрономічні фестивалі на Берегівщині наступного року неодмінно відбудуться. Зокрема це фестивалі вина, різників, юшки, леквару. Відновиться і фестиваль голубців у селі Четфалва.
Виступали і надавачі туристичних послуг. Один з власників готельного комплексу та термального басейну "Пачірта" Олександр Цанько також наголосив про важливість співпраці. А також висловив зауваження щодо нечесної конкуренції, яку складають офіційним великим гравцям на ринку власники приватних будинків та квартир, адже надаючи в оренду житло не сплачують ні податків, ні туристичного збору. Підтримав цю думку і Тібор Біров, директор готелів "Гелікон" та "Шеркерт". "Потрібно владі виробити єдині правила гри для всіх, хто надає туристичні послуги"- зазначив він.
Цікаво, що до напрямку підтримки туризму на Закарпатті приєдналися навіть церковні громади. Зокрема римо-католицький священик Антал Міхельс розповів, що у приміщенні церкви у Берегові готується до відкриття музей з цікавими експонатами.
Олег Супруненко, голова ради ГО "Чистий Берег" презентував туристичну карту Берегівського району та розповів про вихід у світ книги-путівника, де буде зазначено більшість цікавих об’єктів, досі обділених увагою. Також він підтримав думку про організацію у найближчий час ознайомчої поїздки по району для всіх учасників туристичної галузі - для того, аби поближче познайомитися один з одним і у подальшому активніше контактувати.
Відкриють новий термальний басейн, а на черзі – аквапарк
Керуючий оздоровчо-рекреаційним комплексом "Косино" Ференц Габор повідомив, що нині тут діє 3 басейни, у наступному році запускають у експлуатацію ще один - великий. Також
працюватиме новий готель на 45 місць. Перевага таких комплексів у тім, що вони
працюватимуть цілорічно - незважаючи на сезонність. Також нещодавно було створено сайт цього оновленого об’єктуkosino.com.ua. Ференц Габор зазначив про важливість співпраці із сільським туризмом, з іншими подібними закладами.
Представниця ТзОВ “Глобал Проект Інвест Ломпертсаз” Жужанна Беловарі розповіла про перспективи будівництва великого аквапарку та готельного комплексу у Берегові. Зокрема
вже сьогодні тут тривають роботи із буріння свердловин, а власне будівництво мають розпочати на весні. Якщо все під за планом, то перший аквапарк на Закарпатті з 20 басейнами (прісними та термальними) та готелем на 250 номерів відкриють у 2015 році.
«Тиждень угорської кухні» - свято для шлунку
Була також підтримана ідея проведення у Берегові та районі "Тижня угорської кухні". Це має бути добре спланована акція, яка не потребуватиме практично жодних капіталовкладень. Єдина потреба - це координація всіх туристичних закладів (ресторанів, кав’ярень, готелів), які бажають прийняти участь у такому заході. Аби туристи могли чітко спланувати собі свій відпочинок - знати де можна спробувати страви, де розміститися, що побачити. Є потреба передбачити спеціальну туристичну картку, яка буде гарантувати певну знижку на послуги. Якщо "Тиждень угорської кухні" вдасться організувати на належному рівні - цей захід стане постійним.
За внесок у розвиток туристичної галузі Берегівщини було нагороджено почесними грамотами підприємців, власників садиб, сільських голів, місцевих журналістів. Їх вручив директор Берегівського туристично-інформаційного центру Йосип Торпоі, заступник голови Берегівської РДА Владислав Гоблик та заступник голови Берегівської міськради Олександр Гладун.