Є батьки, які стають мамами і татами не в момент народження малюка, а тоді, коли цей малюк трохи підріс, набув свого життєвого досвіду, натерпівся образ або навіть зневірився у тому, що на світі є добрі і люблячі дорослі, тому, що його зрадили рідні.
Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає все більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Очевидним фактом є те, що значна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховується в інтернатних закладах. Діти в них, як правило, істотно відрізняються від тих, які виховуються в сім'ях, тим, що вони недоотримують батьківського тепла, любові, ласки та доброти. Адже все це конче необхідно для гармонійного зростання всебічно розвинутої, духовної та морально стійкої особистості.
В Україні цілеспрямовано проводиться робота зі створення нової форми державної опіки - інституту прийомної сім'ї. Це надає можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, рости та виховуватися в сім'ї.
За останні роки в громаді Іршавського району 21 знедолена дитина знайшла любов і затишок у прийомних родинах та дитячих будинках сімейного типу.
Що ж таке прийомна сім'я (ПС) або дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ)? Прийомна сім'я або ДБСТ - це сім'я (або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі), що добровільно за плату взяли на виховання та для спільного проживання від одного до чотирьох ( в ДБСТ від 5 до 10) дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти не мають батьків та інших родичів, які б могли турбуватися про них. Вони мають статус дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. У таких випадках прийомна сім'я допомагає цим дітям здобути повноцінну родину. Прийомні батьки-вихователі отримують від держави заробітну плату, набувають трудовий стаж і мають на кожну дитину щомісячну матеріальну допомогу.
За великим рахунком, чужих дітей не буває. Адже, як відомо, вони - наше майбутнє. На жаль, обділені діти, відчуваючи свою неповноцінність і беззахисність, часто зневірюються у справедливості суспільства та сенсі подальшого життя. Тому ми, дорослі, зі свого боку маємо докласти максимум зусиль для того, щоб не допустити втрати віри, любові та надії у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками.
Коли ви зустрінете таку дитину, пригорніть її до себе, погладьте по голові, візьміть за руку, загляньте в очі. Впізнаєте? Це ваша дитина. Вона чекала на вас з народження. Вона буде поруч, коли ви будете робити свої перші кроки як тато і мама. Вона буде любити вас. Вона пробачатиме вам помилки, так само, як ви пробачатимете їй дитячі витівки. І ви будете справжньою дружною родиною, тому що в основі ваших стосунків є любов.
Шановні читачі! Якщо Вам небайдужі дитячі долі, за додатковою інформацією щодо сімейних форм влаштування звертайтеся до Іршавського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м. Іршава, пл.Народна, 1, каб. 75, тел. 2-24-99.