У селі Стеблівка, що на Хустщині, яке знане як столиця буйволів, уже втретє пройшов фестиваль «Салдобоський таниць». Він зібрав чимало шанувальників давніх традицій із навколишніх сіл і навіть із-за меж району.
«Колись не було закладів, де можна було гарно відпочити, тому люди збиралися на перехрестях вулиць, самі собі влаштовували «таниць». Організаторами були і зараз є молоді хлопці, які досягли 21-річного віку. Так зародилася традиція, яка й сьогодні живе, бо ж, як у народі кажуть, без минулого немає майбутнього», — пояснює сільський голова Василь Лукач.
Але скільки років старовинному дійству «таниць», подібного якому, до речі, нема в жодному селі Закарпаття, сказати не може ніхто. Вчитель історії Стеблівської школи Віталія Чепка розповідає, що воно видозмінювалося, доповнювалося. Але, на жаль, щороку починало втрачати свою насиченість і колорит. За звичаєм «таниць» організовують сільські парубки, аби вибрати собі привселюдно наречену. Хлопці стають в ряд на площі. Навпроти них — сільські дівчата і незаміжні жінки. Спочатку легіні придивляються, а потім ту, яка сподобалася, запрошують до танцю. Якщо ж після танцю дівчина залишалася біля хлопця, то у цієї пари зав’язувалися серйозні стосунки, коли поверталася до батьків чи рідних, котрі спостерігали за дійством, тоді — не її доля.
На святі у Стеблівці лунав закарпатський фольклор у виконанні троїстих музик та фольклорних гуртів. Не обійшлося, звісно, без танцю і лотереї. Словом, Стеблівка розпочала м’ясниці, які настають після різдвяних свят, саме з цього часу можна вже влаштовувати весілля.