кущові сміттєзвалища
Таку пропозицію висунули представники Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області на нараді відповідної райдержадміністрації. Тут, зокрема, розглядали ситуацію у сфері поводження з відходами на територіях Хустського району Закарпатської області.
У населених пунктах Хустщини є відведені місця для видалення твердих побутових відходів, та лише у районному пункті наявний паспорт та відповідні проектні рішення для експлуатації полігону твердих побутових відходів. Із прилеглих до м. Хуст сіл Іза, Нанково, Кошелево, Крива відходи частково вивозяться на міське сміттєзвалище. Останнє ж, на сьогоднішній день, перевантажене і має власний комплекс екологічних проблем. Крім того, при сільських радах відсутні спеціалізовані комунальні служби, а адмінкомісії працюють неефективно.
В районі є і позитивні зрушення в частині збору відходів. Комунальне підприємство “Води Хустщини” займається збором та первинною переробкою ПЕТ-пляшок, макулатури та склотари. Така робота проводиться у 5-ти населених пунктах району та в м. Хуст, хоча раніше – лише в райцентрі. Минулого року об’єми утилізованих відходів складали: ПЕТ-пляшок – 16,6 тонни, макулатури – 56,1 тонни, склотари – 109, 3 тонни.
Та природоохоронці переконані, що для вирішення проблем у сфері поводження з відходами необхідно всюди запровадити роздільний збір відходів, що підлягають вторинній переробці, а також створити при кожній сільській раді комунальні служби чи відповідні кущові комунальні служби (одну – на 3-4 села). Це дозволить обслуговувати населені пункти району у дотриманні їх територій в належному санітарному стані, повідомили з прес-служби Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.