Цього разу докопатися до істини їм допомагають львівські колеги з університету Івана Франко.
Спільна експедиція вже принесла свої плоди: крім кераміки, монет та предметів вжитку знайшли й унікальні кахлі та кам’яну стелу з барельєфом.
Сім років експедицій, сотня кубів піднятого ґрунту і третій повномасштабний розкоп практично завершений.
Цього разу археологи натрапили на кімнату, яка своїм плануванням та оздобою нагадує лицарську. Зокрема, на глибині 2-ох метрів знайшли кам’яну стелу із зображенням родинного герба Перені. Швидше за все, плита над входом виконувала подвійну функцію: перемички і прикраси.
Ще одна цікава знахідка в кімнаті – мурована піч. Її прикрашали імпортовані з Центральної Європи дорогі кахлі із зображенням єдинорогів та драконів.
Знайдено вже три подібні кахлі в цьому розкопі і один непошкоджений. Датують їх початком XVII століття. Приблизно того ж часу і знайдена в розкопі срібна монета та елемент середньовічної рахівниці.
Відкопувати таємниці Королівського замку цього року завітали студенти-історики зі Львова. Для них розкопки середньовічної фортеці – цікава практика, а для їх керівника ще й корисна. Цікаво студентам не тільки на розкопі, а й за його межами, де аналізують знахідки. Подібні спільні розкопки, які влаштували для істориків Львівського університету будуть організовувати щороку, принаймні викладачі на це сподіваються. Та в групи попереду ще три робочі дні, тож чекаємо й надалі на сенсаційні знахідки.
М-Студіо