За словами соціолога та керівника Карпатського центру полінгових досліджень Федора Шандора, цьому сприяла зокрема зміна бюджетного законодавства, згідно з яким частина податків залишається на місцях, зокрема з акцизів, хоча не тільки.
– За голову окремих сіл, особливо прикордонних, буде жорсткіша боротьба, ніж за місце в окремих міських чи районних радах, – спрогнозував Федір Шандор.
Він також додав, якщо раніше ми були свідками брудних, не дуже або дуже брудних виборів, то цієї осені станемо свідками дуже оригінальних виборів, коли з огляду на нове законодавство до останнього не буде зрозуміло, хто ж проходить, а хто ні.
Разом з тим, колега по експертному цеху Віктор Пащенко зауважив, що попри зміни в бюджетному законодавстві до місцевих виборів мала бути проведена децентралізація та повноцінна адміністративна реформа, бо зараз не зрозуміло, на який термін і на які повноваження ми обираємо місцеву владу.
Додамо, що про цей момент на останній Раді реформ згадали прем'єр та президент, проанонсувавши ще одні місцеві вибори після цьогорічних.
Більше про зміни у виборчому законодавстві, які були обговорені днями в Ужгороді за ініціативи Комітету виборців України та за підтримки уряду Королівства Нідерландів, читайте у публікаціях:
- Топ-5 новацій виборчого законодавства, які є актуальними для Закарпаття напередодні місцевих виборів.
Mukachevo.net