
Ісус Христос каже, що дітям належить царство небесне. Але у наш час ці слова сприймаються як щось абстрактне і нестандартне для нашого суспільства, через що відбувається моральний занепад молоді і до чого він призведе, важко передбачити. Але є впевненість, якщо в дитячі серця сіяти зернятка добра і любові з раннього віку, то й результат буде успішний.
Світогляд, який сформувався у підлітка, стає вирішальним у подальшому його житті. Тому роль церкви у вихованні дітей у цей період є особливо важливою. Одним із напрямків виховання молоді церквою є діяльність церковних шкіл, яких на сьогоднішній день на території Міжгірського району при православних храмах створено шість. Ми навчаємо дітей принципів християнського життя, виховуємо в них національну свідомість громадянина своєї держави, спрямовуємо їхні думки, почуття, дії на шлях Євангельської етики.
Як показує практика, праця церковної школи є успішною тоді, коли з її вихованцями проводяться не тільки теоретичні навчання, а й спільні релігійні свята, паломницькі екскурсії, що й допомагає дітям легше сприймати Бога, єднає їх духовно.
З цією метою минулої суботи понад 180 учнів церковних шкіл разом з своїми духовними наставниками с. Присліп (прот. Володимир Бітлян), с. Торун (прот. Федір Голодняк), с. В.Бистрий (ієр. Василій Добош), с. Запереділля (прот. Василій Ігнат), с. Вучкове (прот. Василій Тегза) та Міжгір’я відвідали монастирі Свято-Кирило-Мефодіївський у Сваляві та Свято-Успенський м. Мукачево. Юних паломників у поїздці супроводжували вчителі шкіл, керівник благодійного дитячого фонду при Петро-Павлівському храмі Ольга Бугина, відоме вже нам подружжя з Києва — доктор педагогічних наук, професор Київського національного університету ім. Т.Шевченка, засновниця української школи красномовства на християнських засадах Галина Сагач та доктор наук з державного управління, професор Національної академії державного управління при Президентові України Володимир Мартиненко.
Як і в попередній раз, шість автобусів забезпечив юним паломникам голова РДА Василь Щур, по одному для сільських дітей — голови сільрад с. Торун Ганна Головка та с. В.Бистрий — Руслана Жабляк. Долучилася транспортом до благочинної акції і вчителька Міжгірської СЗОШ І-ІІІ ст. ім. А.Волошина Ірина Теслевич, яка також взяла участь у поїздці.
На цей раз юні паломники з Міжгірщини з розповідей чернецтва дізналися не тільки про історію виникнення духовних святинь, а й ознайомилися з умовами їхнього життя, побудованого на принципах служіння Богу, почули про те, що в молитві вони черпають сили і натхнення до життя і своїм служінням Всевишньому допомагають вірникам долати життєві труднощі. З неабияким інтересом діти знайомилися з господарською діяльністю монастирів. На території одного з них побачили екзотичних страусів, навіть була нагода поспостерігати за дикими свинями.
Повертаючись додому, своїми думками щодо таких екскурсій ділилися педагоги. Зокрема, Ірина Теслевич впевнена, що духовне виховання на християнських засадах у нинішній складний час дуже потрібне підростаючому поколінню. Саме за таких умов дитячі серця можна наповнити християнським змістом. В іншому разі, як ми вже бачимо, в душах молоді посідають боги іншого змісту. А цього допускати не маємо права.
За забезпечення транспортом від себе особисто, священиків, наших дітей та батьків висловлюю вдячність керівнику району Василю Щуру, сільським головам Ганні Головці та Руслані Жабляк, вчительці Ірині Теслевич, а також начальнику ВДАІ Міжгірського РВ УМВС України в Закарпатській області, капітану міліції Руслану Лихтею, котрий забезпечив нам у поїздці безпеку дорожнього руху.