Головний спеціаліст відділу освіти РДА Василь Побігач звернувся до правоохоронців з проханням інформувати відділ освіти РДА про правопорушення, скоєні учнями, а також через публікації в газеті “Верховина” проводити попереджувальну та роз’яснювальну роботу з учнями та їх батьками щодо відповідальності згідно з чинним законодавством за можливі протиправні дії.
Начальник РВ УМВС України в Закарпатській області Юрій Пеца вважає, що рахувати дитячу злочинність у процентному відношенні, порівнюючи її з попередніми роками, не правильно.
Треба шукати інший підхід, знайти причину поганої поведінки підлітка, зрозуміти його душевний стан, пізнати середовище, в якому він живе.
Занепокоєння у головного районного правоохоронця викликало і вживання підлітками алкоголю, тютюну, навіть наркотиків. Юрій Пеца звернувся до всіх служб, причетних до виховання учнівської молоді, освітян, правоохоронців скоординувати свої дії, спільно вести боротьбу з негативними явищами, що породжують серед неповнолітніх пияцтво та наркоманію, встановити контроль за відпусканням їм спиртних та тютюнових виробів. З приводу недотримання продавцями правил продажу таких товарів підліткам попросив звертатися особисто до нього.
Доповнив Юрія Пецу, наводячи конкретні факти правопорушень підлітками і прокурор району Богдан Пилип.
— Живе спілкування з дітьми, схильними до правопорушень, повинно йти в першу чергу від психологів, школи, батьків, а вже після від інших соціальних служб, — сказав у своєму виступі голова районної ради Іван Ярема. — Виховання підростаючого покоління завжди було актуальним. Ми свого часу пройшли школу виховання, починаючи від жовтенят, а сьогодні їх замінили шкільні організації.
Однак, як показує практика, діючий виховний процес потребує активізації і вдосконалення.
Продовжуючи тему алкоголізму серед дітей, виступаючий сказав, що яких би зусиль не докладала міліція для профілактики алкоголізму серед неповнолітніх, без зацікавленості у цьому батьків важко досягти відчутних результатів. А підстави для тривоги більш, ніж вагомі. В сім’ях алкоголіків виховуються діти, батьки яких пасивні у вихованні своїх чад. Отже, завдання школи залучити таких учнів до спортивно-масової роботи. Районна влада приділятиме увагу розвитку спорту на Верховині. Педагоги залучатимуть молодь до зимових видів спорту, легкої атлетики, плавання тощо. Залучення школярів до туристичної діяльності теж сприятиме здоровому способу їхнього життя.
Активізацію спортивної роботи серед підлітків, як одного з кращих профілактичних виховних засобів, визнав і голова райдержадміністрації Василь Щур.
— Згідно із Програмою створення міні-футбольних майданчиків, в цьому році на Міжгірщині такі матимуть ще два навчальні заклади, — сказав Василь Михайлович.
Він звернувся до директорів шкіл з проханням активного залучення школярів до спортивно-масової роботи, футбольні міні-майданчики не повинні пустувати навіть за зимового періоду, як це спостерігається у Пилипці. Адже держава їх облаштовує, витрачаючи кошти, не для виставки.
— Вже в наступному році плануємо відкрити три дитячо-юнацькі спортивні школи, що дасть змогу залучити до спортивно-масової роботи якомога більше учнівської молоді і таким чином уникнути росту правопорушень серед неповнолітніх, — завершив розмову Василь Щур.
Про роботу комісії з прав дитини, ефективність виїзних засідань членів комісії з правоохоронними органами говорив заступник голови РДА Микола Тимощук. Він також вів мову про те, що засідання комісії не завжди проходить за участі правоохоронців, відсутній режим роботи дискотек тощо, що негативно впливає на виховання молоді поза школою.
Підбив підсумки координаційної ради і зачитав рішення з конкретними пропозиціями щодо поліпшення криміногенної обстановки в молодіжному середовищі голова райдержадміністрації Василь Щур.