На Мукачівщині визначали пріоритети розвитку Закарпаття

15
0

Відбувся крайовий семінар за участю представників влади, громадськості і бізнесових кіл

Закарпаття має бути екологічно чистою областю, з хорошими перспективами соціально–економічного розвитку, розвинутою інфраструктурою та конкурентноспроможною туристично–рекреаційною галуззю. Так вважають учасники семінару "Формування бачення та визначення пріоритетів розвитку Закарпаття" в рамках Проекту партнерства Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток", який пройшов вчора в залі засідань Мукачівської райдержадміністрації. Участь у заході взяли представники влади, громадськості і бізнесових кіл Мукачівського та Берегівського районів, а також міст Мукачево та Берегово. Представники різних районів не тільки обговорили пріоритети розвитку Закарпатття, а й виробили спільне бачення, місію та стратегію майбутнього нашого краю.

Зокрема, на думку учасників, місія Закарпатської області полягає у тому, аби на основі багатовікового досвіду та відроджених традиціях самоврядності громад забезпечити комфортне проживання всіх мешканців та збереження і примноження унікальних культурно – етнічних і природних особливостей краю через: створення рівних можливостей, розвиток освіти, стратегічне управління, стале економічне зростання на основі раціонального використання природних і людських ресурсів, охорони довкілля, використання геополітичного положення території, ефективного розвитку транскордонного співробітництва в інтересах кожної людини і територіальної громади.

Щодо стратегічних пріоритетів розвитку Закарпаття, то визначено декілька таких основних питань, як:

1. Розвиток людини та інфраструктури освіти і науки. Створення розвиненого суспільства.

2. Реконструкція і розвиток інженерної та транспортної інфраструктури, реформування житлово-комунального господарства, водозабезпечення.

3. Створення нової економіки. Розвиток високотехнологічних науково ємних виробництв, малого і середнього підприємництва, зокрема, сільського.

4. Розвиток туризму та курортно-рекреаційної сфери на базі раціонального використання й відновлення природних ресурсів, охорони довкілля та історико-культурної спадщини.

5. Розвиток ділового, природоохоронного і гуманітарного транскордонного співробітництва. підтримка інтеграційних міжрегіональних транскордонних процесів.

Людмила Бандурчак, Мукачівська РДА, спеціально для "Мукачево нет".

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також