На Тячівщині й надалі саджають дерева

17
0

На нараді з питань благоустрою й озеленення, яку проводив минулого понеділка перший заст. голови РДА М.М. Цірик з керівниками структурних підрозділів та працівниками держадміністрації, відповідальними за хід місячника в населених пунктах району, констатувалося ряд суттєвих моментів.

Найперше те, що попри відсутність фінансування, вдалося виконати немалий обсяг робіт і що вони тривають. Дещо пригальмовує процес погіршення погоди – дощ, а також сніг, що випав у горах, заблокувавши заготівлю хвойних саджанців у Брустурянському і Мокрянському ЛГ.

Першочергове завдання, зазначив М.М. Цірик, – це озеленення узбіччя центральної автодороги. Зараз роботи проводяться на відрізку Тячів – Руське Поле, де трудяться вихованці першої міської школи та професійного ліцею. Зелена толока триває і в інших населених пунктах. Наскільки результативно, зробить висновки відповідна комісії, яка здійснюватиме перевірку санітарного стану територій і винесе вердикт не лишень очільникам громади, а й господарям торговельних закладів, керівникам культурних, торговельних, медичних установ.

А подекуди, виявляється, не все так благополучно, як здається. Начальник управління промисловості, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Тячівської РДА М.І.Подвич поділився прикрими спостереженнями: не доведена до логічного завершення саночистка територій, зокрема між Дуловом і Тереблею, обернулася ще більшим неподобством. Адже знесене на купи сміття… так і стоїть на місці справжніми пам’ятниками мотлоху. До всього, «долучилися» до акції й безпритульні собаки, що виявили непідробний інтерес до вмісту поліетиленових мішків. Таким чином, кожен, хто тепер їде дорогою, милується… стихійними сміттєзвалищами, розташованими з певним інтервалом уздовж узбіччя. Словом, хотіли, як краще, а вийшло, як завжди.

Начальник управління освіти, сім’ї, молоді та спорту РДА М.І.Довжанин зауважив: якщо голова й справді хоче навести на території ради порядок, йому варто лишень прийти до школи і домовитись про це з учителями й учнями. Проте водночас він повинен подбати про машини й мішки (і гумові рукавиці – авт.), аби добрими намірами не встеляти дорогу жахів.

Скоординовувати співпрацю з керівниками місцевих рад повинні й відповідальні за той чи інший населений пункт працівники РДА. А ще їм належить систематично подавати інформацію про напрацювання й упущення, відсутність засобів і можливостей, аби своєчасно підключалися до благоустрою ті чи інші служби .

Тим більше, що резерви у місцевих громад таки є. Це так звані екологічні кошти (сукупно по району близько 300 тис. грн.), які можуть бути використані для озеленення території тощо. Висновок напрошувався сам собою: роботи дуже багато, проте справитися з нею цілком реально. За умови її відмінної організації й спланованості.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також