На Виноградівщині зареєстровано 129 безплідних пар

13
0

На обліку в жіночій консультації Виноградівського району знаходиться 129 безплідних пар.

 

Але це лише жінки, які звернулись за медичною консультацією, та, насправді, ці дані можна подвоїти, тому що більша частина таких пар з різних причин тривалий час не звертається по допомогу. 
 
Напевно, вже минули ті часи, коли сусіди починали пліткувати, якщо за рік після шлюбу в молодят не з’являлася дитина. Сьогодні кожне подружжя саме вирішує - народжувати відразу, чи, як в народі кажуть, «пожити для себе». А дехто в погоні за вдалою кар’єрою, власною квартирою і забезпеченим майбуттям взагалі відкладає це питання на довге «потім». В середньому в українських сім’ях дітей планують народжувати через 1-3 роки після одруження. Протее, коли час народжувати таки настає, багато подружжів далеко не завжди отримують бажаний результат. За даними статистики, в Україні нараховується близько 1 млн. неплідних шлюбів або кожна п’ята сім’я.
 
Починати бити на сполох потрібно, якщо впродовж року подружжя не може завагітніти. У виникненні безпліддя велику роль відіграють спадкові, запальні та імунологічні фактори. Безпліддя не є самостійним захворюванням, а симптомами комплексу різних захворювань організму. Тому, аби виявити причину і почати з нею боротися, насамперед потрібно пройти повне медичне обстеження.
 
Слід також зауважити, що обстеження мають проходити як жінка так і чоловік. Так склалося, що в нас прижився стереотип, що якщо немає дітей, то це жіноча проблема. Проте останні 10-15 років збільшується частка безпліднихчоловіків. Однією з найпоширеніших чоловічих проблем, яка впливає на репродуктивну функцію, є хронічні простатити.
 
За даними ВООЗ, лише у близько 40% випадків причиною безпліддя є жіночі хвороби, водночас, кожен четвертий безплідний шлюб з вини чоловіка, приблизно така ж статистика коли причиною безпліддя є обидва члени подружжя.
 
Зараз в медичних закладах області проводять повний комплекс медичних обстежень для виявлення причини безпліддя. Базуючись на принципах доказової медицини, застосовуючи індивідуальний підхід у кожному окремому випадку, здійснюється весь комплекс обстежень, з метою встановлення рівня ураження репродуктивної системи, що дозволяє знайти оптимальний варіант схеми лікування Лікування непліддя можливе тільки після повного стеження подружньої пари.
 
При обстеженні чоловіка лікарі враховують дані аналізу і функціонального обстеження (контакт з токсичними речовинами, перенесені захворювання, стан органів калитки, пахових каналів, сім'яних канатиків), дані спермограми, гормонального профілю, проводять інфекційний скринінг . При наявності анатомічних змін (варикоцеле, дисплазія пахових каналів тощо) проводиться дослідження кровообігу в яєчках методом доплерографії для вирішення питання про доцільність реконструктивних пластичних операцій на пахових каналах для нормалізації кровообігу в яєчках. Можливість використання магнітно резонансної томографії дозволяє якнайкраще візуалізувати патологічні вогнища у структурі яєчок, якщо їхні розміри 1мм. і більше.
 
Оскільки обстеження при безплідді повинно бути комплексним, воно включає також всебічний огляд репродуктивної функції жінки. Зокрема, вивчення ендокринної системи (визначення рівня гормонів, виявлення порушень менструального циклу та овуляції), виявлення імунологічних чинників безпліддя (продукування антиспермальних антитіл), консультацію генетиків. Перевірку прохідності маткових труб (гістеросальпінгографія), проводять за допомогою рентгенівського або ультразвукового апарату. Ендоскопічне дослідження порожнини матки (гістероскопія) проводять з використанням спеціального устаткування (гістероскоп) , що дозволяє проникнути в організм жінки по природних шляхах та виявити ті чи інші патологічні процеси.
 
Подружжю потрібно бути готовими, що процес виявлення причини і її лікування займе не один тиждень і навіть місяць. Дані ВООЗ свідчать, що навіть при найретельнішому обстеженні, правильно встановленому діагнозі і застосуванні всіх необхідних  сучасних методів лікування  частота настання вагітності складає не більше 50%. До того ж процес як тривалий так і дорогий, тому далеко не всім вистачає сили і коштів довести його до бажаного завершення. Аби проблем було менше, лікарі радять за здоров’ям як чоловікам так і жінкам пильно слідкувати постійно. «Будь-який біль як в чоловіка так і жінки є причиною , аби звернутися на консультацію до лікаря, а надто, якщо він повторюється чи постійний. Також якщо у жінки менструальний цикл менше 24-х днів або більше 35-ти днів, це вже є прямою ознакою порушень дозрівання яйцеклітини і є показом до всебічного обстеження у лікаря-гінеколога. Люди хоч і розуміють, що коли болить, то потрібно йти до лікаря, в повсякденній рутині відкладають це на потім і терплять. Хочу ще раз наголосити, аби люди не ставилися байдуже до свого здоров’я, адже чим швидше буде виявлено хворобу, тим легшее з нею буде боротися.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також