На Закарпатті активно продовжуються відновлювальні роботи

11
0

Більше 60 мільйонів гривень має отримати область на відновлення і спорудження дамб та берегоукріплень

Гроші планується виділити згідно з урядовою постановою та розподілом Держводгоспу з резервного фонду Кабміну. Окрім цього, з резервного фонду Міністерства охорони навколишнього природного середовища України Закарпаттю мають додатково виділити 40 мільйонів гривень на виконання державної протипаводкової програми „Тиса”. Загалом до переліку фінансування включено 15 об’єктів.

 Фахівці об’єднаної дирекції будівництва водогосподарських об’єктів цього тижня розпочали будівельні роботи у 8 місцях. До кінця цього тижня ними планується почати будівництво ще на 7 об’єктах. Наразі на зведенні берегоукріплень залучено 50 робітників та 37 одиниць техніки. Відбудовують берегоукріплення та дамби в Міжгірському, Рахівському, Тячівському та Хустському районах. Найбільше об’єктів під реконструкцією – на Тячівщині: тут відновлюватимуть берегоукріплення поблизу сіл Руське Поле, Красне, Красношорка, Калини, Терново, Бедевля, Підплеша, Тересва, Добрянське та Біловарці. На Рахівщині спеціалісти об’єднаної дирекції планують відбудувати берегоукріплення в селищі Ясіня та в місті Рахів. В Міжгірському районі  такі ж роботи проводитимуть в селі Верхній Бистрий. Щодо Хустського району, то  тут планується відрегулювати русло річки Ріка.

 Загальна кошторисна вартість цих об’єктів – майже 80 мільйонів гривень. Завдяки виконаним роботам від ймовірних підтоплень буде захищено 9 населених пунктів, понад 3 тисячі дворогосподарств.

 Наразі об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів в Закарпатській області отримала від уряду лише 7 мільйонів гривень. Разом з тим, проплата за виконані будівельні роботи не може здійснюватися через відсутність спрощеної процедури приймання платежів. Ще одна проблема, про яку говорять в об’єднаній дирекції, ¬стосується можливості одночасного проектування та ведення будівельних робіт з їх одночасною оплатою.

 

 ***

     Майже 140 мільйонів гривень необхідно на відновлення доріг, пошкоджених внаслідок липневого паводку в області. Такі дані оприлюднили в Службі автомобільних доріг в Закарпатській області. Загалом водою було пошкоджено понад 27 кілометрів автомобільних доріг загального користування, з них майже 6 кілометрів – зруйновано. Стихія пошкодила 7 автомобільних мостів, 2 було зруйновано.

 

     – Загальна сума збитків через пошкодження автомобільних доріг державного та місцевого значення становить близько 28 мільйонів гривень, – каже начальник Служби автодоріг в Закарпатській області Василь Маркович. – Ліквідація наслідків дощового паводку розпочалася одразу ж після того, як вода почала спадати. Нашою службою було залучено майже 500 робітників та задіяно 116 одиниць техніки. За кілька днів було відновлено рух на основних автодорогах області. Також відновлено проїзд до всіх населених пунктів області,  – констатує Василь Маркович.

      Найбільше стихія завдала збитків шляхам Рахівського району. Тут поблизу Ділового, Ясіня, Лазещини, Квасів, Богдана, Луга, Лопушанки, присілку Стебний було зруйновано цілі відрізки дороги. На Тячівщині чимало автошляхів замулило. Станом на 13 серпня фахівцями облавтодору очищено від наносів 13 кілометрів дорожнього полотна, вивезено 3,5 тисячі кубічних метрів ґрунту, влаштовано 180 метрів кубічних габіону (спеціальні короби із сітки, наповнені каменями), прочищено 20 км замулених кюветів, 31 підмостових труб, досипано 17 км розмитих узбіч. Загальна вартість виконаних робіт – 1,7 млн. гривень.

       Щодо фінансування відновлювальних робіт, то, за словами Василя Марковича, нещодавно уряд виділив 16,5 мільйона гривень на відбудову доріг загального значення. „Це трохи більше 10 відсотків від потреби, але оскільки досі Кабміном не затверджений перелік доріг, які маємо ремонтувати, то і ці кошти наразі не можемо використовувати”, – каже Василь Маркович, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також