На Закарпатті активно вилучають дітей з неблагополучних сімей

9
2

Відповідно до чинного законодавства про охорону дитинства представники органів місцевого самоврядування повинні вживати заходів щодо забезпечення прав кожної дитини на належні умови проживання, навчання, виховання, фізичного, соціального, духовного та інтелектуального розвитку, отримання своєчасної медичної допомоги.

А у випадку, якщо їм життю та здоров’ю загрожує небезпека – приймати рішення про їх негайне вилучення із сім’ї.

Однак, як показують прокурорські перевірки, не всі посадовці здійснюють контроль та не вживають  дієвих заходів для забезпечення прав дітей, які проживають у неблагополучних сім’ях.

Зокрема, у поточному році прокурорами Перечинського та Свалявського районів з метою перевірки належного виконання службами у справах дітей  своїх посадових обов’язків, здійснено виїзди у неблагополучні сім’ї, в яких проживають малолітні діти. За їх втручанням вилучено із сімей 10 дітей.

У ході перевірок встановлено, що діти проживали в незадовільних умовах, в будинках антисанітарія, діти не мають елементарних необхідних засобів для існування, іграшок. Не забезпечені належним харчуванням (в будинку крім муки та солених огірків їжа була відсутня) одягом ( діти були одягнені у дуже брудний одяг), засобами гігієни, не відвідують навчальні заклади.

У Перечинському районі троє малолітніх дітей проживали в будинку, бокова стіна якого завалилася та частину будинку підпирали дерев’яні балки, що можуть випадково впасти на будь-кого з дітей, відсутня вода та газ.

Не краще побачили  і працівники прокуратури Свалявського району. 4-річна Оля та її 3-річний братик проживали в будинку де панує антисанітарія. Мати дітей та її співмешканець ніде офіційно не працюють і через відсутність доходів діти не забезпечені найнеобхіднішим. Дворічний Юрко потребував невідкладної госпіталізації – його тіло було вкрито гнійними шкірними висипаннями.

На виконання приписів прокурорів дітей вилучено із сімей, їм надано медичну допомогу та в подальшому влаштовано до дитячих закладів.

У Перечинському районі  батьків уже позбавили батьківських прав, а у Свалявському – готуються  відповідні позови до суду.

Окрім того, головам  вказаних райдержадміністрацій внесені відповідні подання з вимогою притягнути до відповідальності, осіб, з вини яких були порушені права дітей.

Слід відмітити, що у поточному році внаслідок неналежного виконання батьків батьківських обов’язків померло п’ятеро дітей, троє з яких – від недоїдання. По вказаним фактам органами прокуратури порушені кримінальні справи.

У зв’язку з цим, соціальним службам необхідно більше уваги приділяти виявленню неблагополучних сімей та вилученню з них дітей, якщо їх перебування у цих сім’ях може вартувати їм життя. 

Коментарі

SJ
Schlagbaum J.

For dr.Maltus: +100%!

ДМ
Др. Мальтус

Прокуратурі разом з міліцією та соцслужбою варто зробити рейд циганськими таборами області. Тоді доведеться вилучати до інтернатів тисячі циганчат, на розплід яких держава виділяє сотню мільйонів гривень тільки на нашу область. А батькам (точніше, мамкам, бо майже всі багатодітні циганки - матері-одиначки, аби й за це гроші отримувати) довелось би повернути витрачені гроші...

Читайте також