На Закарпатті активно збільшуються площі

11
0

На крапельному зрошенні

У цьому році площа овочів, які вирощуються на Закарпатті з використанням крапельного зрошення, зросла більш ніж на третину. Про це повідомив заступник голови Берегівської районної державної адміністрації Олександр Матвієць.

Основною овочевою культурою, при вирощуванні якої використовується крапельне зрошення, є огірок. Перший етап, коли виробники тільки знайомилися з перевагами крапельного зрошення (у тому числі і завдяки роботі Проекту аграрного маркетингу), вже успішно минув. У виробників вже є розуміння, що вчасне виконання всіх технологічних операцій і використання крапельного зрошення майже гарантовано дозволить одержати конкурентну продукцію з потрібною якістю.

У цьому році на Закарпатті вперше виробники почали вирощувати огірки на площі більше 1 га (6000-7000 погонних метрів), і вартість вкладених коштів склала 50-60 тис. грн. на гектар, хоча у минулі роки більш характерним було вирощування огірка на невеликих площах - до 0,2-0,25 га.

Ті виробники, які не мають великих можливостей зі збільшення площ, об`єднуються у кооперативи для формування більших партій продукції для переробних підприємств. Зокрема, кооператив "Дари Берегівщини" зараз налічує більше 50 членів, які вирощують огірки на площі 0,10-0,30 га (всі з використанням крапельного зрошення). Проте, обсяги продукції, що могли запропонувати члени кооперативу індивідуально для переробки, були недостатніми. Тому члени кооперативу в цьому році продавали продукцію для переробного підприємства через кооператив, і у сезон за день на переробку кооператив відправляв до 10 тонн відкаліброваного огірка.

Ще однією особливістю цього року стало те, що переробні підприємства самостійно почали вирощувати огірки для власних потреб (від 4 до 8 га на шпалері).

Коли серед овочів основна культура, яка вирощується на крапельному зрошенні, - це огірок, то серед фруктів безсумнівним лідером є яблуко (на М9 підщепі). Практично всі інтенсивні сади, які закладалися у цьому році, будуть вирощуватися з використанням крапельного зрошення, з використанням коштів від одновідсоткового збору на розвиток садівництва, виноградарства та хмільництва. Зокрема, лише по одному Берегівському району в цьому році було закладено 65 га інтенсивного яблуневого саду. Важливим є те, що для таких площ обов`язково потрібно розробляти проект системи крапельного зрошення, щоб у подальшому не виникало проблем з її роботою.

Агроогляд: овочі та фрукти

Закарпаття онлайн

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також