На Закарпатті мами винайшли новий спосіб, як покинути дитину

9
0

і отримувати допомогу на неї

 Немовлят під приводом хвороби віддають до лікарень і звідти їх не забирають місяцями. Без позбавлення батьківства дитину не можуть передати до виховного закладу. Медики хвилюються, лікарні - не місце для здорових малят.



П’ятимісячна Герміна від народження лише кілька днів була з мамою. Решту часу вона - пацієнтка дитячої лікарні.



Оксана Передрій, лікар: «Раз на три-чотири тижні ми виписуємо її додому. І частіше всього навіть не мама забирає, а ми своїм транспортом відвозимо мамі додому. І протягом максимально трьох-чотирьох діб ми отримуємо знов цю дитину, деколи хвору, а деколи абсолютно здорову».



19-річна багатодітна мама Герміни каже: доньку хоче забрати, та нікуди, бо сама не має власного житла.



Ірина Рац, мама Герміни: «Я не отказалась от нее, я даже не даю отказа на нее. - А сколько времени ребенок в больнице, говорят, что очень много времени она там проводит. - Я не знаю, сколько она уже там. - Как не знаешь? - Как родила. Она уже там, так бывало, что была дома и назад повезла».



Якщо мама не може виховувати малюка, то заява на тимчасову відмову від немовляти дає шанс, що в дитбудинку він отримуватиме не лише медичну допомогу. Тут про нього дбатимуть і вихователі. Тим паче, що формально батьківство зберігатиметься за біологічними мамою й татом.



Медики інформують відповідні служби про покинуте немовля, лише коли його півроку не навідують батьки або на час виписки з лікарні не забирають додому.



Світлана Якимеліна, керівниця служби у справах дітей Закарпатської ОДА: «Чекати шість місяців, потім з’являється знову мама, відвідує один раз і це може бути такий «вечний зов». Тому необхідно, щоб було визначено юридично, які це залишені діти, діти, залишені батьківського піклування - чи це протягом двох годин, чи це протягом двох діб, коли буде чітко вказано, коли може підключатися держава».



Тетяна Міцьо, управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА: «Це проблема не медичного, а соціально-економічного характеру. Це зв’язано з умовами побутовими, з наявністю даху над головою, з наявністю води, водозабезпечення».



Звісно, передача малюка до дитбудинку позбавляє батьків права на отримання державної матеріальної допомоги.



Віктор Мацола, керівник управління праці та соцзахисту Закарпатської ОДА: «Таких випадків, що не належно відносилися до виховання і не цільове використання коштів в області, виявлено на сьогоднішній день більше п’яти випадків».



За рік дітей фактично покинутих батьками, а формально - ні, в закарпатських лікарнях нараховують з сотню.





Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також