На Закарпатті приріст обсягів промислового виробництва склав 22,8 відсотка

5
0

У Кабінеті Міністрів України відбулось розширене засідання уряду, повідомляють кореспонденти Укрінформу

У Кабінеті Міністрів України відбулось розширене засідання уряду, повідомляють кореспонденти Укрінформу. На засіданні Кабміну проаналізовано роботу центральних і місцевих органів влади з економічного і соціального розвитку регіонів у січні-серпні 2006 року та виконання Плану невідкладних заходів щодо подолання кризових явищ в економіці і соціальній сфері, завершення підготовки народного господарства країни до роботи в осінньо-зимовий період.

Протягом січня-серпня 2006 року 24 регіони України наростили промислове виробництво (у січні-липні 2006 року - 23 регіони). Ці дані були наведені під час засідання уряду Управлінням регіональної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України. Як повідомляв Укрінформ, зростання обсягів промислового виробництва по країні за січень-серпень 2006 року становило 5,4%.

Найбільший приріст одержано у місті Севастополь (48,9%), Волинській (30,4%), Закарпатській (22,8%) та Тернопільській (13,8%) областях, повідомляє УТР. Скорочення обсягу промислового виробництва відбувалося у трьох регіонах: у Херсонській (на 29,2%), Одеській (на 15,8) та Івано-Франківській (на 6,6%) областях.

Інноваційною діяльністю у першому півріччі 2006 року займалося 9,4% підприємств. Обсяг реалізованої інноваційної продукції цих підприємств перевищив 12 млрд грн, або 5,8% у загальному обсязі промислової продукції.

“Незважаючи на досить заспокійливі показники соціально-економічного розвитку, стан української економіки розбалансований. Така ситуація потребує докорінних, радикальних змін”. На цьому наголосив, виступаючи на розширеному засіданні уряду, міністр економіки України Володимир Макуха. За його словами, потрібно відійти від моделі споживацького розвитку економіки до інноваційно-інвестиційного. Зокрема, “слід серйозно взятися за вдосконалення структури економіки регіонів, чимало з яких нині живуть у борг і кредитуються бюджетом держави. 40 відсотків підприємств Луганської, Сумської, Херсонської областей, міста Києва і Автономної Республіки Крим працюють збитково”.

Серед чинників економічного зростання регіонів Володимир Макуха назвав залучення інвестиційних ресурсів, створення процесів структурної перебудови економіки регіонів, перехід до інноваційної моделі розвитку, впровадження систем енергозбереження, створення сприятливого бізнес-середовища, справедливого і прозорого механізму приватизації, зростання продуктивності праці”.

Робота в осінньо-зимовий період стане першим серйозним іспитом для діючого складу уряду. Таку думку висловив під час розширеного засідання уряду Віктор Янукович. “Наш перший іспит - це зима. І від нас із вами, від того, чи зможемо ми працювати як партнери, залежить, чи будуть люди з теплом та світлом”, - сказав він.

Кабінет Міністрів України відновить практику формувань оперативних штабів керуванням житлово-комунальним господарством в осінньо-зимовий період, заявив Прем`єр-міністр. “Влада в цьому періоді повинна працювати в режимі внутрішньої організації, і ми створимо центральний оперативний штаб в уряді”, - сказав Віктор Янукович, закликавши керівників регіонів створити аналогічні штаби на рівні областей та районів.

У цілому ж глава уряду охарактеризував стан житлово-комунального господарства напередодні осінньо-зимового періоду як “аварійний”. “Стан в житлово-комунальному господарстві аварійний, а в деяких регіонах ще гірший, там не вирішуються проблеми”, - наголосив Прем`єр.

Віктор Янукович висловив намір залучати до виправлення ситуації в житлово-комунальному господарстві представників великого капіталу. “Я переконаний, настав час великому капіталу взяти на себе частину витрат”, - підкреслив він, запропонувавши активно долучитися до цієї роботи керівникам банків та енергетичних компаній.

Ситуація з розрахунками за газ фактично вийшла з-під контролю через небажання деяких регіонів розраховуватися за газ. Про це повідомив на засіданні Кабінету Міністрів України міністр палива та енергетики Юрій Бойко. “Якщо Севастополь за останній тиждень знайшов кошти і розрахувався, то Харків, наприклад, взагалі не бажає розраховуватися”, - сказав міністр.

Юрій Бойко повідомив, що рівень розрахунків за газ у цілому по Україні сьогодні становить 91%. Сума заборгованості - 1,8 млрд грн, з яких 600 млн - по комунальному господарству.

За словами міністра, 80% усієї заборгованості країни сконцентровано в Харківській, Черкаській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Юрій Бойко зазначив, що рівень розрахунків за електричну енергію становить 99%, а приріст заборгованості становив 155 млн грн. Серед аутсайдерів міністр назвав Київську, Луганську та Чернігівську області. Він також повідомив, що ремонтна кампанія підприємств ПЕК до зимового періоду вже профінансована на 70% від обсягів, запланованих на рік. На складах теплових електростанцій нагромаджено 2,7 млн тонн вугілля при запланованих до початку опалювального сезону 3 млн тонн. У підземні газосховища закачано 16,1 млрд кубометрів газу. "Ми впораємося з планом закачати до 15 жовтня 24,7-25 млн тонн", - підкреслив міністр.

Хід підготовки житлово-комунального господарства держави до осінньо-зимового періоду в більшості регіонів і населених пунктів України відповідає затвердженим графікам і перебуває під контролем уряду, хоча низка недоліків у проведенні цієї роботи все-таки має місце. Про це заявив віце-прем`єр-міністр України Володимир Рибак. Він поінформував, що на сьогодні комплексно підготовлено до зими 87 відсотків житлових будинків. Найнижчі показники у підготовці житла до опалювального сезону в Автономній Республіці Крим.

До опалювального сезону також підготовлено майже 20 тисяч котелень - 90 відсотків теплової мережі, повідомив віце-прем`єр. Однак, за його словами, ще досить багато роботи залишається у Харківській, Запорізькій, Волинській, Львівській, Одеській, Черкаській областях, АРК та в місті Києві.

Що стосується водопровідної мережі, то тут, зазначив Володимир Рибак, 81 відсоток їх до зими вже підготовлено. Однак дуже повільними темпами проводяться ці роботи у Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Херсонській, Черкаській областях та в місті Києві. Критичним, за словами віце-прем`єра, залишається також стан підготовки до зими у місті Алчевську (Луганська область), Дніпродзержинську (Дніпропетровська область), Ужгороді, селищі Олександрія (Кіровоградська область) та в деяких невеликих містах Полтавської і Черкаської областей.

Володимир Рибак також поінформував, що загальна сума заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг становить нині понад 6 мільярдів гривень.

Що стосується опалювального сезону, то особливе занепокоєння, за його словами, викликає рівень розрахунків за попередньо спожитий природний газ. Особливо це стосується, насамперед, Харківської, Дніпропетровської, Кіровоградської областей і міста Севастополь.

Віце-прем`єр-міністр закликав усіх профільних міністрів і керівників регіонів докласти максимум зусиль для того, щоб своєчасно завершити підготовку житлово-комунального господарства держави до осінньо-зимового періоду та ліквідувати наявні недоліки і недоробки.

Кабінет Міністрів України незадоволений рівнем і темпами реформування житлово-комунальної сфери і має намір для її прискорення здійснити низку “кардинальних” заходів на державному і на місцевому рівнях, наголосив Володимир Рибак. Він піддав критиці керівників низки регіонів, які ліквідували в облдержадміністраціях підрозділи, що займалися питаннями житлово-комунальної реформи, зазначивши, що саме в цих областях “сьогодні усі негаразди”. Він підкреслив, що такі підрозділи повинні бути в кожній області. Віце-прем`єр-міністр назвав основні проблеми, які нині існують у житлово-комунальному господарстві. Серед них: низький рівень конкуренції на ринку ЖКГ, відсутність інвестиційної привабливості галузі через недосконалу реалізацію тарифної політики, відсутність реального господаря багатоквартирних будинків і недостатнє бюджетне фінансування та технічне переоснащення житлово-комунального господарства, в тому числі й з Державного бюджету.

Для прискорення реформування галузі, підкреслив Володимир Рибак, уряд планує здійснити низку заходів як на державному, так і на місцевому рівнях. На державному рівні, за словами Володимира Рибака, уряд планує підготувати і відправити до Верховної Ради вже у першому кварталі 2007 року проект Житлового кодексу, а також запропонувати зміни до деяких законодавчих актів щодо об`єднань співвласників багатоквартирних будинків. Крім цього, планується, що до 2010 року у Державному бюджеті будуть передбачатися видатки на облаштування 100 відсотків багатоквартирних будинків приладами обліку і регулювання споживання води та теплової енергії.

Крім цього, поінформував віце-прем`єр, для стимулювання процесів енергозбереження у 2007 році планується спрямувати 270 мільйонів гривень за рахунок бюджетної програми “Реформування і розвиток житлово-комунального господарства” на реалізацію пілотних проектів з утеплення житлових будинків. У сфері водопостачання і водовідведення уряд планує запровадити нову модель функціонування ринку послуг на засадах конкуренції, змішаної власності та державного регулювання, зазначив Володимир Рибак.

Він також наголосив, що на місцевому рівні керівники облдержадміністрацій повинні створити громадські консультаційні центри зі сприяння житлово-комунальній реформі і розгорнути широку інформаційну кампанію.

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні не зміг прийняти проект постанови з питання можливості й доцільності зниження тарифів на природний газ, електроенергію та житлово-комунальні послуги. Очікується, що до розгляду цього питання уряд повернеться наступного тижня.

За словами прем`єр-міністра України Віктора Януковича, "є велике бажання оптимізувати ціну на газ, електроенергію, послуги теплокомуненерго. Однак з цього питання потрібно прийняти виважене рішення з урахуванням підвищення ціни на природний газ з 1 січня 2007 року".

Міністерство економіки у проекті постанови уряду пропонувало знизити ціну за споживання природного газу для населення з 414 грн до 339 грн за 1 тис. куб. м, для підприємств теплокомунальної енергетики - з 658 грн до 498 грн. Крім того, запропоновано знизити роздрібний тариф на споживання електроенергії населенням до 19,8 коп. за 1 кВт/год з врахуванням податку на додану вартість (нині він становить 19,2 коп. без врахування ПДВ). Більшість учасників урядового засідання виступили проти таких пропозицій й виступили за скасування рішення Верховної Ради щодо встановлення мораторію на підвищення цін на природний газ, елекроенергію, житлово-комунальні послуги та транспортні послуги для населення.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також