На Закарпатті розпочалася акція „Випускник 2006”

37
0

Спеціалісти Центру зайнятості радять як зорієнтуватися у дорослому житті

Закарпаттям крокує акція „Випускник 2006”, девіз якої “Профорієнтація – засіб активізації професійного самовизначення молоді”.

Завершується шкільна пора. Перед випускниками відчиняються двері у доросле життя, у якому так багато сюрпризів і несподіванок, багато відкриттів і загадок, чимало доброго і злого. Існує школа реального життя. Чи готові випускники зробити рішучий крок вперед, здобути професію за допомогою якої вони зможуть заробляти собі на життя. Коротка формула такого оптимального вибору професії передбачає єдність трьох понять:

“ХОЧУ – МОЖУ – ТРЕБА”

ХОЧУ – це те, що приваблює.

МОЖУ – це здібності;

ТРЕБА – це попит на обрану професію.

В умовах переходу до ринкових відносин, створення ринку праці та нових форм власності, за наявності безробіття і конкуренції, своєчасний та обґрунтований вибір учнівською молоддю професії набуває великого економічного і соціального значення. Це значною мірою впливає на подальші результати праці, авторитет особистості у суспільстві, колективі, сприяє найбільш ефективній реалізації особистісного потенціалу, а держава отримує максимальну віддачу. Якщо вибір професії зроблено необґрунтовано, неправильно, то це приносить молодій людині гіркі розчарування, психологічні, а іноді й соціальні втрати (ускладнення у навчанні, труднощі при працевлаштуванні), що не дає їй можливості у повній мірі розкрити свої здібності та використати свої можливості.

Вибір професії – відповідальний крок у житті людини. Тому професію слід обирати свідомо, з урахуванням нахилів і здібностей, особистих і громадських інтересів.

Помилки при виборі професії можуть бути різні. Ось декілька застережень до найбільш типових:

1.Не вибирайте професію випадково, „за компанію”;

2.Не переносьте ставлення до конкретної людини на її професію;

3.Не захоплюйтесь зовнішнішньою стороною чи якоюсь однією рисою професії без урахування інших, часто прихованих від стороннього ока.

Професії не бувають „погані” і „хороші”, „цікаві” і „нецікаві”. Оцінка професії залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до неї ставиться людина.

Що значить правильно вибрати професію? Це значить знайти таку професію, яка б відповідала інтересам, нахилам, здібностям і фізичним даним людини, задовольняла її, сприяла розвитку, а також потребам ринку праці у кадрах. Тобто, для того, аби правильно вибрати професію, необхідно знати, з чого вибирати.

У світі на даний час існує понад 40 тисяч різноманітних професій. Як зорієнтуватися в цьому безмежному морі?

Кількість професій і спеціальностей під впливом науково-технічного прогресу і соціально-економічних перетворень постійно змінюється. Вважається, що протягом 10 років зникає близько 5000 професій і, майже, стільки ж виникає нових. При цьому зазнають змін характер і зміст праці як за новими, так і за старими професіями.

Спеціалісти служби зайнятості завжди радять: обираючи професію ОЗНАЙОМТЕСЬ з інформацією про світ професій і ВИЗНАЧТЕ сферу діяльності, яка вас цікавить.

ВИВЧІТЬ самого себе, СКЛАДІТЬ уявлення про свої інтереси, здібності, нахили.

З’ЯСУЙТЕ, чи не має у Вас медичних протипоказань щодо обраної професії.

ЗНАЙДІТЬ можливість зустрітися з представниками цієї професії і довідайтеся, у якому навчальному закладі можна одержати відповідну кваліфікацію.

Яку допомогу служба зайнятості надає випускникам?

Якщо вас, шановні випускники, спіткає невдача, ви не вступили до вищого навчального закладу, не змогли самостійно влаштуватися на роботу, звертайтеся до служби зайнятості і вам допоможуть.

Спеціалісти центрів зайнятості запропонують Вам такі послуги:

– професійне інформування;

– професійне консультування;

– професійний відбір.

– За Вашим бажанням проведуть профдіагностичне обстеження та виявлять Ваші індивідуально-психологічні особливості та професійно важливі якості.

– Нададуть рекомендації щодо вибору або зміни професії.

– Якщо Ви визначитеся з професією, служба зайнятості може направити на профнавчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Профорієнтаційна робота з випускниками є засобом активізації професійного самовизначення молоді, актуалізації її внутрішніх резервів і можливостей, створення умов для формування у неї здатності до самостійного й усвідомленого рішення про вибір професії, самореалізації у майбутній професійній діяльності. Необхідно, щоб кожний випускник школи мав реальний план вибору професії і був готовий максимально віддати суспільству свій творчий потенціал.

Закарпатський центр зайнятості.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також