для гармонізації екологічних, економічних і соціальних аспектів ведення лісового господарства
На сьогодні лісова сертифікація в усьому світі розвивається за кількома міжнародними схемами.
Найбільш поширеною вважається схема міжнародної неурядової організації - Лісової наглядової ради (FSC). Лісова сертифікація є добровільною ініціативою, спрямованою на поліпшення діяльності лісогосподарського підприємства й наближення практики ведення лісового господарства до рівня, що відповідав би вимогам сталого розвитку - розвитку, за якого майбутні покоління мали б такі самі можливості для життєдіяльності, як і сучасні.
Лісова сертифікація вирішує широкий спектр питань розвитку лісового сектору. Зокрема, мова йде не тільки про запобігання браконьєрському вирубуванню лісів, але й про гармонізацію екологічних, економічних і соціальних аспектів ведення лісового господарства.
Лісова сертифікація вимагає взаємодії лісогоспів із місцевим населенням, розвитку лісової інфраструктури та природозберігаючих технологій лісозаготівлі, наближеного до природи лісівництва, зміни підходів до маркетингу лісової продукції. На Закарпатті сертифікат від FSC Великоберезнянське державне лісогосподарство отримало ще у 2005 році. Сьогодні в рамках цього проекту триває робота з визначення лісів, цінних для збереження. Вони отримають відповідний статус, що забезпечуватиме їм особливий підхід у веденні господарства.
На фото: Головний лісничий Великоберезнянського держлісгоспу Ольга Олень розповідає про сертифікацію закарпатських лісів 13 грудня 2008 року.