На Закарпатті щороку виявляють десятки нових випадків хвороби Паркінсона (ВІДЕО)

845 1

Торік у центрі нейрохірургії та неврології в Ужгороді діагноз підтвердили 40 пацієнтам. Загалом на обліку — близько 400 людей.

У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології перебувають на обліку понад 400 людей із хворобою Паркінсона. Лише торік фахівці підтвердили діагноз 40 новим пацієнтам. Про це розповіла неврологиня, завідувачка обласного кабінету хвороби Паркінсона Катерина Карпінська в коментарі Суспільному.

"Пацієнту стає важче почати рух, одягнутися, швидко йти тощо, проте це лише моторні симптоми, а є ще багато немоторних — це розлади настрою, розлади пам’яті, концентрації, уваги, це і вегетативні розлади, такі симптоми з’являються у пацієнта як закрепи, порушення сечовипускання, еректильна дисфункція, сухість в роті", — розповідає Катерина Карпінська.

Для постановки діагнозу лише апаратного обстеження недостатньо — важливо зібрати повну клінічну картину. Лікування проводять амбулаторно, комбінуючи медикаментозну терапію з фізичною активністю.

"Тим, що ми зменшуємо симптоми, ми забезпечуємо ту соціальну активність пацієнта, тобто щоб він далі жив своїм звичним життям. Минулого року ми почали робити глибинну стимуляцію мозку для лікування хвороби Паркінсона. Це є стандартна процедура для надання допомоги пацієнтам, коли вже медикаментозна терапія не допомагає, або вона є неефективною, щоб забезпечити ту соціальну активність пацієнта", — каже Катерина Карпінська.

За словами нейрохірурга Володимира Смоланки, під час операції вживляються електроди в ядра головного мозку, які знаходяться дуже глибоко в тканині головного мозку. Вони підключаються до спеціального стимулятора, який зупиняє прояви хвороби Паркінсона. Такі операції проводять двома етапами.

"Першим етапом встановлюються електроди в глибинній структурі головного мозку, а вже другим етапом, коли пацієнт в наркозі, ми встановлюємо стимулятор", — розповідає Володимир Смоланка.

Що варто знати:

  • хвороба найчастіше проявляється у людей після 60 років;
  • перші симптоми — сповільнення рухів, тремор, скутість, проблеми з рівновагою;
  • фізична активність, танці, йога — допомагають зберігати якість життя.



Коментарі

У
Уйко

То майжек за мене кажуть...

Читайте також