На Закарпатті школярі із 6 країн вчилися моніторити Землю (ФОТО)

18
0

Юні дослідники зібрались у селі Поляна Свалявського району на Міжнародну літню школу з дистанційного зондування Землі.

Зокрема, школярі з України, Польщі, Чорногорії, Словаччини, Індії та Кенії мали змогу на практиці навчитися моніторити Землю за допомогою ДЗЗ та апробувати останні освітні методики, що були напрацьовані НЦ «Малою академією наук України» у межах Програми Європейського Союзу зі спостереження за Земною поверхнею – «Copernicus».

Як зазначають на сайті Тернопільської обласної ради, у програму літньої школи входили як лекції, так і практичні заняття.

Так юні дослідники, використовуючи космознімки, моніторили зміни Землі в кожному окремому місті та оцінювали наслідки лісових пожеж, екологічних катастроф, моніторили повені, хімічний склад атмосферного повітря тощо.

Також учасники ознайомилися з попередніми успішними дослідженнями, що були виконані учнями київського територіального відділення Малої академії наук України та провели актуальні для своїх країн дослідження.

— У графіку майже не було прогалин: що не година, то практична. Екскурсії нам допомагали розслабитись, а в автобусі панувала весела музична атмосфера. Найбільше нас зблизило створення аналогу науково-дослідницької праці. Для цього ми були розділені на 4 групи та кожна обирала тему для дослідження. Я був лідером однієї із груп. Ми досліджували зміну берегової лінії. Для цього обов'язково необхідно було використати вивчене програмне забезпечення по дистанційному зондуванню Землі. Мій вклад наступний: я розглядав неточність вимірювання берегової лінії, фрактальну структуру берега, порівняв площі Гренландії за допомогою вивченого ПЗ та запропонував альтернативне вирішення проблеми зміни берегової лінії – створення плаваючих островів, — ділиться враженнями тернополянин Роман Колесник.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також