З жовтня учні 1-4 класів отримуватимуть безоплатне харчування.
Як повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України, для організації безкоштовного харчування з держбюджету виділено 2 мільярди гривень, які будуть передані місцевим громадам у формі субвенції. Ці кошти використовуватимуть як для придбання продуктів, так і для оплати послуг кейтерингу.
"Раніше гарячими обідами забезпечували лише учнів пільгових категорій, а фінансування покривалося коштом місцевих бюджетів. Державна субвенція допоможе гарантувати належний рівень харчування для усіх учнів початкових класів, а також сприятиме формуванню правильних харчових звичок з раннього віку", — розповіли у відомстві.
Там зазначили, що механізм розподілу коштів субвенції, затверджений урядом, й забезпечить однакові умови для організації харчування в усіх школах.
Як це працюватиме
Субвенція може бути використана як для придбання продуктів харчування, так і для оплати послуг кейтерингу та/або аутсорсингу.
Умови для надання субвенції:
- гаряче харчування організовується для всіх учнів початкових класів (1–4 класи);
- якщо у школі організовано процес очного навчання або поєднується очне з дистанційним;
- якщо школа може організовувати харчування самостійно через аутсорсинг або співпрацювати з підприємствами, що займаються кейтерингом;
- розрахунок вартості гарячого харчування для учнів початкових класів не має перевищувати вартість харчування для учнів 5-11 (12) класів;
- усі процеси мають відповідати вимогам урядової постанови від 24.03.2021 р. №305, нормам НАССР та законодавству з питань безпечності та якості харчових продуктів.
Реформа шкільного харчування
У жовтні 2023 року уряд затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023–2027 роки. Сама реформа шкільного харчування стартувала у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Того ж року Кабмін ухвалив постанову про план заходів із реформування системи шкільного харчування.
Цілями затвердженої стратегії є, зокрема, підвищення фінансової й інституційної спроможності громад, відновлення і модернізація кухонь та їдалень, дотримання вимог системи безпечності НАССР. Також передбачається розвиток кадрового потенціалу і підвищення кваліфікації кухарів закладів освіти, запровадження нових норм харчування та меню, формування культури здорового харчування в Україні.