На Закарпатті відкрили перший в області Центр збору та перероблення дикорослих рослин (ФОТО)

2410

Проєктна пропозиція Великолучківської сільської ради опинилась серед переможців конкурсу від Програми розвитку ООН в Україні на реалізацію місцевих ініціатив, спрямованих на відновлення місцевої економіки.

Всього перемогло 13 муніципалітетів з України та 5 - з Молдови, йдеться на сайті Великолучківської громади.

Наразі у приміщенні Центру, який розташований у Ракошині, провели капітальний ремонт, закупили та встановили  необхідне обладнання та вже налагодили виробничі процеси.  За словами голови правління Закарпатського фонду підтримки підприємництва "ТЕС Фонд", автора проєктної пропозиції Володимира Варцаби, далі планується розробити брендування продукції й організувати низку різноманітних інтеграційних заходів.

«У рамках реалізації цього проєкту, окрім власне створення Центру, було передбачено багато інших активностей. Наша команда організувала виїзні екскурсії Закарпаттям для внутрішньо переміщених осіб з метою навчити їх збирати дикороси та залучати до роботи у Центрі. Станом на сьогодні у нас уже працює троє переселенців», - розповів Володимир Варцаба.

Також він додав, що найближчим часом у Центрі відбудуться екскурсії для школярів й інших охочих ознайомитися з процесом сублімації продуктів та переробкою дикоросів.

«Наша громада - перша в регіоні, де спільними зусиллями з міжнародними партнерами, вдалося створити таке потужне підприємство, до діяльності якого буде залучено кілька поколінь наших місцевих жителів, представників бізнесу, внутрішньо переміщених осіб. Це неабияк об’єднає громаду у прагненні створювати нашу локальну продукцію та розвивати місцеве підприємництво» , - зазначив голова Великолучківської громади Василь Коштура.

«Команда ПРООН разом з партнерами проєкту радіє цим результатам у Великолучківській громаді, яка отримала унікальний шанс стати центром туристичної привабливості всього Закарпаття, а новостворений "Центр збору, перероблення та реалізації дикорослих рослин" моє бути гарним прикладом для інших гірських громад, які багаті на ожину, чорницю, малину, гриби тощо і де проживають багато переселенців, які можуть бути залучені до збору, перероблення та реалізації дикоросів», - розповіла регіональна координаторка ПРООН у Закарпатській області Есма Умерова.

Робота над створенням Центру збору та перероблення дикорослих рослин тривала понад три місяці. Зараз його керівництво з працівниками активно готується до сезону збирання та заготівлі м’яти, чебрецю, меліси, гліду, акації та бузини, з яких опісля планують створювати різноманітну продукцію.


Коментарі

Читайте також