
Як відомо, з ініціативи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, з 8 по 12 жовтня ц.р. у м. Ялта проходила V Міжнародна науково-технічна конференція «Промислова безпека та охорона праці – 2012. Проблеми. Перспективи».
Ось що про головні наслідки її роботи повідомив безпосередній учасник зібрання, начальник територіального управління Держгірпромнагляду України в Закарпатській області Михайло САВАРИН.
– Участь у V Міжнародній науково-технічній конференції взяли представники наглядових органів країн СНД та Європи, центральних органів виконавчої влади України та Автономної Республіки Крим, керівники наукових та експертно-технічних організацій. Були розглянуті проблеми та перспективи державного нагляду, особливості розвитку ринкового нагляду, основні складові безпечного виробництва в гірничорудної і вугільної промисловості, нафтогазовому комплексі та на об'єктах підвищеної небезпеки соціально-культурної сфери.
Учасники зібрання не лише активно ділилися власним досвідом роботи, а й пропонували інноваційні розробки та методи профілактики нещасних випадків на робочих місцях. Про щільний та напружений графік роботи конференції красномовно говорять хоча б наступні цифри: 54 доповіді, понад два десятки презентацій, чисельні виставки та «круглі столи», і як результат, – 29 конкретних пунктів, що увійшли до Рекомендацій Міжнародної конференції. Серед найголовніших з них – кардинальний перегляд існуючої та розробка нової нормативно-правової бази в галузі охорони праці та промислової безпеки з урахуванням міжнародного досвіду, адаптація цих документів до Європейських норм та правил з можливістю загального безкоштовного доступу до електронних версій.